Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Rower wojewódzki dotarł do Łowicza

Kasper Fiszer 14.12.2018

Łódzkie: Rower wojewódzki dotarł do Łowicza
Stacja systemu Rowerowe Łódzkiefot. Kasper Fiszer
System wypożyczalni Rowerowe Łódzkie został rozszerzony o dziesiąte miasto – Łowicz. Przez pierwszych kilka tygodni funkcjonowania wojewódzkiego roweru publicznego tamtejsze stacje pozostawały nieczynne z powodu braków formalnych po stronie miasta. Na razie w całym regionie popularność wypożyczalni jest jednak niewielka.
W drugiej połowie listopada uruchomiony został system roweru publicznego działający pod nazwą Rowerowe Łódzkie. Przedsięwzięcie skoordynowane zostało przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, którego partnerami są samorządy dziesięciu miast w regionie, w tym Urząd Miasta Łodzi. Przypomnijmy, że w stolicy województwa problemem jest brak integracji z Łódzkim Rowerem Publicznym.

Rowerem można pojechać np. z Łasku do Zduńskiej Woli

W Łowiczu natomiast możliwość wypożyczenia roweru pojawiła się z pewnym opóźnieniem w stosunku do pozostałych miast uczestniczących w projekcie. Jak czytamy na łamach lokalnego portalu lowicz24.eu, choć rowery stanęły na stacjach jeszcze w listopadzie, miejscy radni nie uchwalili regulaminu korzystania z wypożyczalni. W praktyce system ruszył więc tam dopiero w połowie grudnia.

– System został przekazany do eksploatacji firmie Nextbike 20 listopada. W przypadku Łowicza przesunięcie terminu otwarcia jest indywidualną decyzją partnera projektu – powiedział nam Dariusz Kulas z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Zaznacza przy tym, że system skonstruowany jest tak, że rowery można oddać na dowolnej stacji RŁ, także w miejscowości innej niż ta, w której dokonano wypożyczenia.

Najwięcej – choć i tak niewiele – wypożyczeń w Pabianicach

Władze regionu pozytywnie oceniają pierwsze kilka tygodni funkcjonowania rowerowych wypożyczalni. – Mimo że uruchomienie systemu przypadło na okres jesienny, co wynikało z przedłużającej się procedury przetargowej, to mamy zarejestrowanych już ponad 1370 użytkowników – mówi Dariusz Kulas. Przedstawiciel samorządu regionalnego przypomina, że Rowerowe Łódzkie będzie funkcjonować przez cały rok.

– Najwięcej użytkowników korzysta z Wojewódzkiego Roweru Publicznego w Pabianicach (798 wypożyczeń), w Koluszkach (669 wypożyczeń) oraz w Zduńskiej Woli (538 wypożyczeń) – wylicza Dariusz Kulas, podając dane aktualne na 11 grudnia. Oznacza to jednak dość umiarkowaną popularność systemu – w Pabianicach, gdzie z rowerów korzysta się najczęściej, notuje się zaledwie ok. 40 wypożyczeń dziennie. Znajduje się tam aktualnie 114 rowerów. Każdy z pojazdów wykorzystywany jest zatem statystycznie raz na niecałe trzy dni.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony