Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Olbrzymie cięcia w siatce połączeń regionalnych

Kasper Fiszer 18.03.2020

Łódzkie: Olbrzymie cięcia w siatce połączeń regionalnych
Autobus PKS Łęczycafot. Kasper Fiszer
Łódzkie dworce autobusowe Kaliski i Północny opustoszeją niemal całkowicie. Swoich kursów niemal w ogóle nie będą realizować przewoźnicy PKS z Bełchatowa i Łęczycy, znacznie mniej połączeń uruchomi PKS Sieradz, a PKS Łódź zrezygnował z obsługi wszystkich tras, które nie są objęte umową z gminą Rzgów. Cięcia wprowadzają też m.in. Stojeccy i Sand-Bus.
W miniony poniedziałek informowaliśmy na naszych łamach o bardzo dużych ograniczeniach w rozkładzie autobusów dalekobieżnych odjeżdżających z Łodzi. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a kolejne kursy zawieszane były niemal z godziny na godzinę. Skala cięć jest tak duża, że w najbliższych dniach z Dworca Kaliskiego PKS odjeżdżać będzie sześć autobusów dziennie (!).

Dworce PKS Łódź są praktycznie opustoszałe

Tym razem ograniczenia dotknęły nie tylko połączeń dalekobieżnych, ale także – przede wszystkim – regionalnych. PKS Łódź zawiesił kursy do Wielunia i Poddębic, mniej autobusów do Łodzi uruchomi PKS Wieluń, duże cięcia wprowadził w swoim rozkładzie jazdy PKS Zduńska Wola, redukując czasowo liczbę kursów do stolicy regionu do zaledwie jednego. W rozkładzie jazdy pozostały pojedyncze kursy do Lublina (Paratex/Regio Travel), Wielunia (PKS Wieluń), Zduńskiej Woli (PKS Zduńska Wola) i Widawy (PKS Zduńska Wola).

Z Dworca Północnego autobusy będą kursować jedynie do Głowna i do Nowego Miasta nad Pilicą przez Rawę Mazowiecką, a i to przy znacznie okrojonym rozkładzie. Z trzech przewoźników (Nep-Pol, San Marco i Milano) połączenia do Nowego Miasta będzie realizować tylko dwóch, oferując znacznie ograniczoną liczbę kursów. Do Łodzi nie dojedzie m.in. PKS Grójec. PKS Łódź ograniczył zaś swoją działalność wyłącznie do kursów zleconych przez gminę Rzgów, które rozpoczynają bieg poza dworcami.

Ograniczenia i w PKS-ach, i w komunikacji busowej

O wiele mniej połączeń realizuje PKS Sieradz. Choć już od kilku dni przewoźnik przestrzega rozkładu jazdy jak w ferie zimowe (bez kursów szkolnych), wczoraj wprowadził dalsze cięcia. Z rozkładu wypadło łącznie 18 par kursów. Niemal całkowicie zawiesił swoją działalność PKS Bełchatów. W dni robocze realizuje on aktualnie tylk odwie pary kursów do Łodzi, cztery do Pożdżenic przez Zelów i jedną do Chabielic przez Szczerców. Na podobny krok zdecydował się PKS Łęczyca. Spółka uruchamia obecnie trzy pary kursów do Łodzi oraz nieliczne połączenia, które dofinansowały samorządy.

Duże ograniczenia wprowadzają także przewoźnicy busowi. Sand-Bus zredukował o połowę liczbę wykonywanych kursów do Łodzi, ograniczył też ruch na pozostałych liniach i całkowicie zamknął połączenie Żychlin – Łódź. Swoją linię Leźnica Wielka – Ozorków – Sokolniki – Zgierz – Łódź zamknęła firma Stojeccy. Podobne działania podejmują też inne firmy. Nowe rozkłady jazdy opublikował m.in. Kasz-Bus.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony