Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Nowe linie marszałkowskie. Analiza rozkładu jazdy

Kasper Fiszer 14.01.2020

Łódzkie: Nowe linie marszałkowskie. Analiza rozkładu jazdy
Autobus PKS Skierniewice w Rawie Mazowieckiejfot. Kasper Fiszer
Wraz z początkiem stycznia sieć wojewódzkich linii autobusowych w regionie łódzkim została zwiększona z 29 do 36. Nowe trasy obsługiwane są przez czterech przewoźników, w tym jednego, który nie świadczył dotychczas swoich usług dla UMWŁ. Większość kursów realizowana jest jedynie w dni robocze, nieliczne – w soboty, pojedyncze – także w niedziele.
1 stycznia wszedł w życie nowy rozkład jazdy autobusów regionalnych uruchamianych na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Linie dotowane są przy wsparciu rządowego tzw. funduszu autobusowego. Przeanalizujmy rozkład jazdy obowiązujący na każdej z ośmiu nowych tras.

Connect Bus z dwiema liniami w rejonie Radomska

Grafik kursów zamieszczono na łamach strony internetowej UMWŁ, ale korzystanie z rozkładu nie jest zbyt intuicyjne. Udostępniono bowiem jedynie pliki ze skanami rozkładów zatwierdzonych przez Urząd, których format różni się w zależności od obsługującego dane połączenie przewoźnika. Szerszą informację pasażerską zapewniają – choć nie w każdym przypadku – sami operatorzy na własnych stronach.

Linia oznaczona symbolem 29 łączy Piotrków Trybunalski z Radomskiem przez Rozprzę. Obsługuje ją nowy w skali sieci wojewódzkiej operator – firma Connect Bus zarejestrowana w miejscowości Szarbsko w powiecie piotrkowskim. Zaplanowano sześć par kursów, w tym cztery reaizowane tylko w dni robocze i dwie kursujące codziennie oprócz świąt państwowych. Ta sama spółka uruchamia również kursy na linii 30 Pajęczno – Strzelce Wielkie – Radomsko. Ofertę zaplanowano na dokładnie takim samym poziomie.

Rozszerzona współpraca z PKS Skierniewice i Wicher Travel

Pozostałe linie obsługują operatorzy, którzy już wcześniej kursowali na zlecenie UMWŁ. I tak linia 31 Brzeziny – Stryków – Głowno przypadła w udziae PKS Skierniewice, który oferuje pięć par kursów, w tym cztery jedynie w dni nauki szkolnej i jeden od poniedziałku do soboty oprócz świąt. Spółka kursyje także na trasie Rawa Mazowiecka – Węgrzynowice – Koluszki (nr 32). Tam oferta jest nieco uboższa: z czterech par kursów trzy wykonywane są w dni nauki szkolnej, a jedna – codziennie oprócz niedziel i świąt. Pięć par, w tym cztery w dni nauki szkolnej i jedna od poniedziałku do soboty oprócz świąt, kursuje natomiast pomiędzy Piątkiem a Łowiczem (linia nr 33).

Spółka Wicher Travel z Poddębic uruchomiła zaś kursy z Poddębic do Aleksandrowa Łódzkiego (linia 34). Trasa obsługiwana jest cztery razy dziennie, ale tylko w dni robocze. Z ani jednego kursu nie skorzystamy w soboty i niedziele. Ponadto zaplanowano jeden kurs w krótszej relacji Prawęcice – Poddębice (również realizowany tylko w dni robocze). Firma obsługuje też linię nr 35 Aleksandrów Łódzki – Lutomiersk – Łask. Również w tym przypadku rozkład jazdy przewiduje cztery pary połączeń w dni robocze.

PKS Bełchatów z nowymi kursami szkolnymi

Linię nr 36 Szczerców – Widawa obsługuje zaś PKS Bełchatów. W tym przypadku oferta jest jednak nadzwyczaj skromna. Przewoźnik uruchamia tylko dwie pary kursów dziennie, a każda z nich wykonywana jest wyłącznie w dni nauki szkolnej. Podobnie jak w przypadku połączeń otwartych we wrześniu, i teraz problemem wydaje się skupienie organizatowa na komunikacji w dni robocze.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony