Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Bilety kolejowo-autobusowe dostępne w aplikacjach

Roman Czubiński 30.01.2020

Łódzkie: Bilety kolejowo-autobusowe dostępne w aplikacjach
Autobus PKS Wieluń - jednego z przewoźników współpracujących z ŁKAfot. Kasper Fiszer
Zintegrowane bilety kolejowo-autobusowe w Łódzkiem można już kupować poprzez aplikacje mobilne. To duże ułatwienie dla podróżnych: do tej pory ich zakup był możliwy tylko u konduktora lub kierowcy. Na stacjach kolejowych i przystankach autobusowych zaczynają też pojawiać się rozkłady jazdy z zaznaczonymi połączeniami przesiadkowymi.
Otwarcie nowego kanału sprzedaży ma przede wszystkim poprawić dostępność transportu kolejowo-autobusowego. – Uruchomienie skoordynowanych z ŁKA linii ze środków funduszu rozwoju połączeń autobusowych okazało się sukcesem. Chcemy, by mieszkańcy województwa mogli korzystać z tych połączeń w jeszcze większym stopniu – deklaruje marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

– Koleo to najpopularniejsza aplikacja kolejowa w Polsce. Pobrały ją już ponad 2 miliony osób. Cieszymy się, że województwo łódzkie, w którym płacimy podatki, oraz ŁKA stawia na nowoczesną polską technologię – deklaruje Kuba Czajkowski z zespołu Koleo. Istnieje też inna możliwość zdalnego kupienia biletu zintegrowanego – można zrobić to poprzez aplikację SkyCash.

Jednocześnie z otwieraniem nowych kanałów sprzedaży ŁKA i władze województwa starają się poprawić informację pasażerską. – Od dwóch dni na wszystkich stacjach stycznych z połączeniami autobusowymi wiszą rozkłady jazdy z informacją o godzinach odjazdów i przyjazdów obu środków transportu. W najbliższych dniach podobne, choć w innym formacie, rozkłady jazdy znajdą się na przystankach autobusowych – zapowiada prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Janusz Malinowski.

Zintegrowane połączenia kolejowo-autobusowe uruchomiono w Łódzkiem we wrześniu ubiegłego roku. W styczniu wzbogacono ich sieć o kolejne połączenia, do systemu dołączyło też wtedy Polregio. Aby zachęcić pasażerów do korzystania z nowej oferty, skoordynowano rozkłady jazdy i wprowadzono zintegrowany bilet, tańszy średnio o 20% od osobnych biletów na pociąg i autobus w danej relacji. W efekcie linie autobusowe zaczynają stawać się kolejnym dopływem pasażerów do ŁKA. – Województwo łódzkie jest dziś stawiane innym regionom za wzór integracji transportu – podkreśla Malinowski.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Integracja biletowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony