Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Będzie nowy turystyczny szlak rowerowy

Kasper Fiszer 01.11.2020

Łódzkie: Będzie nowy turystyczny szlak rowerowy
Stacja roweru publicznego w Łodzifot. Kasper Fiszer
W 2021 r. w województwie łódzkim powstanie pierwszy odcinek nowego szlaku rowerowego. To jedna z dwóch inwestycji w infrastrukturę rowerową, jaką wybrano w głosowaniu w ramach regionalnego budżetu obywatelskiego.
Jak informowaliśmy na naszych łamach przed tygodniem, w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego wybudowany zostanie nowy ciąg pieszo-rowerowy w okolicach Bełchatowa – wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 485. Nie jest to jednak jedyna inwestycja w infrastrukturę rowerową, jaka będzie prowadzona w przyszłym roku w związku z decyzją biorących udział w plebiscycie mieszkańców. Drugie z zadań o tym charakterze zostało wybrane w ramach puli środków przeznaczonej na przedsięwzięcia planowane na terenie powiatu radomszczańskiego.

Łącznik pomiędzy innymi długimi trasami rowerowymi

Do realizacji wybrany został projekt pod nazwą Szlak rowerowy „Między Wartą a Pilicą” – etap I. W ramach tego przedsięwzięcia oznaczony ma zostać ok. 45-kilometrowy odcinek łączący miejscowości Gidle i Maluszyn. Trasa prowadzić będzie m.in. przez Michałopol, Magdalenki i Pukarzów, nie będzie wieść natomiast przez żaden większy ośrodek. Rowerzyści pojadą drogami polnymi, leśnymi i asfaltowymi niższych kategorii.

Zgodnie z opisem projektu nowy szlak ma stanowić łącznik pomiędzy istniejącą „Łódzką Magistralą Rowerową N – S” a trasą o nazwie „Nad Pilicą”, która ma być wkrótce znakowana. Oznaczenie szlaku ma zwiększyć potencjał turystyczny regionu, a jednocześnie zachęcić mieszkańców do jego eksploracji. We wstępnym zamyśle jest przedłużanie nowego ciągu.

Koszt wytyczenia szlaku to kilkadziesiąt tys. zł

– W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego największym zainteresowaniem cieszyły się projekty o tematyce sportowej, turystycznej, upowszechniające folklor i kulturę regionu łódzkiego, ale również te o charakterze ekologicznym, prozdrowotnym, dotyczące ochrony środowiska czy bezpieczeństwa publicznego – skomentował wyniki głosowania Wydział Komunikacji Społecznej Urzęduu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Wytyczenie nowego szlaku rowerowego wpisuje się w zasadzie w niemal wszystkie wymienione tu kategorie.

Samorząd województwa łódzkiego poinformował, że wytyczenie i oznakowanie szlaku będzie kosztować szacunkowo 40 tys. zł. Odpowiedzialnym za realizację przedsięwzięcia będzie Departament Sportu i Turystyki UMWŁ. Wspomniany projekt był najchętniej wybieranym przez mieszkańców powiatu radomszczańskiego spośród wszystkich zgłoszonych propozycji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony