Partnerzy serwisu:

Łódzki Rower Publiczny: Kolejny przetarg. Czy tym razem się uda?

Roman Czubiński 26.05.2020

Łódzki Rower Publiczny: Kolejny przetarg. Czy tym razem się uda?
fot. Nextbike
Zarząd Dróg i Transportu ogłosił przetarg na obsługę Łódzkiego Roweru Publicznego przez kolejne cztery sezony. System ma zacząć działać w okrojonej postaci 1 marca 2021 r., a od kwietnia ma już obejmować większość stacji znanych z lat 2017-2019. Nadal w grę wchodzi zarówno wykorzystanie technologii trzeciej, jak i czwartej generacji.
Wybrany w przetargu operator będzie zapewniał obsługę systemu ŁRP w latach 2021-2024. W odróżnieniu od poprzedniego, anulowanego przetargu, który zakładał późne (dopiero w czerwcu) rozpoczęcie pierwszego sezonu, tym razem pierwsza partia rowerów (500 egzemplarzy) i 48 stacji w strefie śródmiejskiej mają być dostępne od 1 marca przyszłego roku.

– Kolejny tysiąc rowerów pojawi się 1 kwietnia. Łącznie system będzie wyposażony w 1500 standardowych rowerów zlokalizowanych na 150 stacjach – zapowiada wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu Maciej Sobieraj. Podobnie jak w poprzednich latach, sezon wypożyczeń ma kończyć się 30 listopada.

Bez zmian pozostanie też w większości rozmieszczenie stacji. ZDiT zamierza wykorzystać miejsca, do których przyzwyczaili się użytkownicy systemu i które przystosowano do montażu samoobsługowych wypożyczalni (np. układając chodniki) już w poprzednich latach. Sama infrastruktura może mieć postać stacji dokujących (jeśli zwycięzca zaproponuje system III generacji) albo zwykłych stojaków (w przypadku generacji IV) – zamawiający dopuszcza obydwa rozwiązania.

– Rowery mają spełniać wymagania mieszkańców, dlatego chcemy zapewnić – jak do tej pory – dużą dostępność i bliskość stacji oraz odpowiedni serwis. Dlatego zapisy przetargu zostały zmienione, aby wykonawca skupił się na tym co najważniejsze – wyjaśnia rzecznik ZDiT Tomasz Andrzejewski.

Tu można zapoznać się ze skomplikowaną historią przetargu na drugą edycję ŁRP.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony