Partnerzy serwisu:

Łódź: Zmiany w obsłudze osiedla Sąsieczno i podłódzkich Brzezin

Kasper Fiszer 02.04.2021

Łódź: Zmiany w obsłudze osiedla Sąsieczno i podłódzkich Brzezin
Autobus MPK w Brzezinachfot. Kasper Fiszer
Do satelickich Brzezin nie dojedziemy już linią 90C. Nie oznacza to jednak cięć w rozkładach jazdy – autobusy będą teraz oznaczone jako 90B. Tam, gdzie dotychczas docierała linia o takim symbolu, dziś kursuje 82A. Podsumowujemy zmiany w układzie tras na Andrzejowie i w strefie podmiejskiej.
Jak poinformowało na swoich stronach internetowych MPK-Łódź, wraz z początkiem kwietnia zmieniają się oznaczenia autobusów jeżdżących z Łodzi do Brzezin. Dotychczasowy wariant linii 90 oznaczony literą C zostaje przemianowany na 90B. Łódzki samorząd tłumaczy, że korekta jest konsekwencją szerszych zmian, które weszły w żcie na początku roku.

Więcej autobusów na osiedle Sąsieczno

– Linia 90B na innej trasie funkcjonowała do 1 lutego tego roku i łączyła Janów z Sąsiecznem – przypomina Biuro Prasowe prezydent miasta Łodzi. Sąsieczno to perferyjne osiedle Łodzi położone na skraju dzielnicy Widzew. Dwa miesiące temu zamiast wariantu „dziewięćdziesiątki” skierowano tam wydłużoną linię 82A.

– Wcześniej jeździła ona z dworca Łódź-Widzew do pętli zlokalizowanej przy przystanku kolejowym Łódź-Andrzejów – informują służby prasowe miasta. Samorząd podkreśla, że teraz mieszkańcy Sąsieczna mają do dyspozycji znacznie więcej kursów niż do stycznia. Jrst ich teraz od 2,5 do 4 razy więcej w zależności od dnia tygodnia.

Procedowanie zmian w porozumieniu międzygminnym trwa

Przez kilka tygodni linia 90 miała więc jedynie warianty A i C. – Było tak ze względu na procedury związane z wprowadzaniem poprawek dotyczących zmiany numeru linii do porozumień międzygminnych z gminami Andrespol i Brzeziny – tłumaczą władze Łodzi w przesłanym nam krótkim komunikacie. Zwracają też uwagę, że konieczne było także zaktualizowanie uzgadnianych z sąsiednimi samorządami rozkładów jazdy.

Połączenie Widzewa z Brzezinami przez Bedoń obsługiwane przez łódzkie MPK wystartowało w 2015 r. Liczba kursów jest stosunkowo niewielka (sześć par w dni robocze, cztery w soboty i trzy w niedziele), nie jest to jednak jedyna linia spinająca miasto satelickie ze stolicą aglomeracji. Rozwój komunikacji podmiejskiej doprowadził w ostatnim czasie do zamknięcia linii obsługiwanej przez PKS Łódź.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony