Partnerzy serwisu:

Łódź: Zamieszanie z taryfą. Podwyżki później, teraz krócej ważne bilety

Redakcja / inf. prasowa 31.12.2021

Łódź: Zamieszanie z taryfą. Podwyżki później, teraz krócej ważne bilety
fot. UMŁ
Od nowego roku bilety MPK będą obowiązywały przez czas zgodny z nominałem. Wydłużony czas ważności wróci, ale dopiero w marcu. Wówczas wejdą też w życie podwyżki cen biletów.
Z powodu prowadzonych w mieście wielu inwestycji, miasto zdecydowało, że bilety MPK będą ważne dwukrotnie dłużej, niż wynika to z ich nominału: 20-minutowe będą ważne 40 minut, a na 40-minutowym pojedziemy przez 80 minut. Wydłużona ważność biletów miała obowiązywać tak długo, aż skończą się w mieście kluczowe inwestycje, ale z powodu przeciągających się rozmów ze związkami zawodowymi w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, przez kilka pierwszych tygodni 2022 roku w tym udogodnieniu dla pasażerów będzie przerwa.

Brak uzgodnień od NSZZ „Solidarność” nie pozwolił na wprowadzenie na grudniową sesję Rady Miejskiej projektu uchwały ze zmianą taryfy. Projekt ten – oprócz zmiany cen biletów – przewidywał wydłużenie czasu ważności biletów na kolejny rok, tak jak to jest do tej pory, aby bilet 20-minutowy był ważny 40 minut, a 40-minutowy, godzinę. Uchwała trafi ponownie na sesję w styczniu. Spowoduje to jednak, że od nowego roku bilety będą obowiązywały w podstawowym czasie.

Jeśli Rada Miejska przegłosuje wniosek Urzędu Miasta, to jazda komunikacją miejską po Łodzi będzie kosztowała średnio o ponad 30% więcej. Władze Łodzi tłumaczą taką decyzję niekorzystnymi dla samorządu zmianami podatkowymi, wprowadzonymi przez rząd w programie „Polski Ład”.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Polityka taryfowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony