Partnerzy serwisu:

Łódź: Zakład Przewozu Osób Niepełnosprawnych MPK szuka nowych klientów

Roman Czubiński 19.05.2020

Łódź: Zakład Przewozu Osób Niepełnosprawnych MPK szuka nowych klientów
fot. MPK Łódź
Łódzkie MPK zachęca aktywne zawodowo osoby niepełnosprawne do zamawiania przewozów specjalnie dostosowanymi do ich potrzeb mikrobusami. Pandemia COVID-19 sprawiła, że uczniowie, którzy stanowili większość klientów tej usługi, przestali z niej korzystać.
Przez długi czas priorytetem Zakładu było dowożenie dzieci i młodzieży do szkół lub ośrodków szkolno-wychowawczych. Na przykład od stycznia do marca 2020 r. tego typu przewozów dotyczyło aż 85% wszystkich wykupionych abonamentów. Gdy jednak z powodu pandemii koronawirusa zajęcia w szkołach i na uczelniach odwołano, obsługujący je pracownicy i sprzęt pozostali w dużym stopniu bezczynni. Aby wykorzystać te zasoby, przewoźnik postanowił zachęcić do częstszego korzystania oferty ZPON osoby aktywne zawodowo, które przed marcem stanowiły zaledwie 2,2% klientów.

– Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich nie muszą ograniczać się do własnych czterech ścian. Mogą wybrać się do parku, galerii handlowej czy restauracji. W każde z tych miejsc dowiozą ich pracownicy Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych – zapewnia rzecznik MPK Łódź Agnieszka Magnuszewska. Jak dodaje, opłaty za przewóz specjalistycznymi pojazdami i pomoc opiekunów nie są wygórowane: stawka za przejazd jednorazowy to 12 zł, a w abonamencie – po przeliczeniu – 8 zł.

Z przewozów ZPON można korzystać w godzinach 6-22 przez siedem dni w tygodniu. Zamówienie na kurs należy zgłosić wcześniej telefonicznie. Pracownicy zapewniają transport „od drzwi do drzwi”, wraz z wnoszeniem i znoszeniem – w razie potrzeby – po schodach. Przez cały czas podróży zapewniają wykwalifikowaną opiekę.

Tabor ZPON, częściowo wymieniony kilka lat temu, składa się z 21 mikrobusów, w tym 17 Fiatów Ducato i 4 Citroenów Jumperów. Pojazdy są wyposażone we wszelki specjalistyczny sprzęt i udogodnienia, przydatne podczas przewozu osób niepełnosprawnych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport