Partnerzy serwisu:

Łódź: Zajezdnia Chocianowice zostanie przebudowana. Jest umowa

Witold Urbanowicz 20.09.2021

Łódź: Zajezdnia Chocianowice zostanie przebudowana. Jest umowa
mat. ZIM Łódź
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi podpisał umowę z Budimeksem na modernizację zajezdni tramwajowej Chocianowice. Do końca 2023 roku 120-letnia zajezdnia zyska zupełnie nowy wygląd i funkcjonalność.
Pierwotnie postępowanie wygrała Bazlola, ale po odwołaniach w połowie lipca zmieniono wykonawcę. Ostatecznie zamówienie trafiło do Budimeksu, który zaproponował realizację prac za 136,2 mln zł. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą.

Jak informuje ZIM, w ramach inwestycji zostanie odnowiona elewacja budynku - wróci jego pierwotna forma i architektoniczne detale. Ponadto pojawią się stylizowane bramy wjazdowe i nowa stolarka okienna, a wnętrze hali zostanie wzbogacone szeregiem wyeksponowanych dźwigarów z drewna. Zakres prac obejmuje również wymianę torowisk i sieci trakcyjnej oraz przebudowę układu zasilania wraz ze stacją transformatorową. Planowany jest także remont istniejącej remizy tramwajowej oraz budowa nowej, dwutorowej części hali do obsługi taboru, budowa budynku portierni, nowego układu drogowego i oświetlenia. Nowy układ torowy umożliwi manewrowanie wagonami bez konieczności wyjeżdżania nimi poza teren zajezdni.

Obiekt będzie przystosowany do obsługi niskopodłogowych Moderus Gamma, których na Chocianowicach ma stacjonować początkowo 30. Układ torowy zostanie zmieniony tak, by umożliwić manewrowanie wagonami bez konieczności wyjeżdżania nimi na ul. Pabianicką. Wizualizacje prezentowaliśmy tutaj.

Prace zakończą się w 2023 r. Roboty będą musiały zostać podzielone na etapy, by zapewnić ciągłość obsługi taboru przez cały czas inwestycji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony