Partnerzy serwisu:

Łódź z ofertami na tramwaj na Wojska Polskiego

Witold Urbanowicz 07.04.2021

Łódź z ofertami na tramwaj na Wojska Polskiego
mat. UM Łódź
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi otworzył oferty w przetargu na przebudowę nieczynnego torowiska tramwajowego wzdłuż Wojska Polskiego i Strykowskiej. Wystartowały cztery firmy i wszystkie oferty – jak w innych łódzkich przetargach – przewyższają budżet zamawiającego. Szansą na obniżenie wysokości cen będzie jednak aukcja elektroniczna.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa linii tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury oraz budowa połączenia tramwajowego wzdłuż ul. Strykowskiej do przystanku ŁKA Łódź Marysin. Przetarg obejmuje też przebudowę sieci wodociągowej. Więcej o założeniach pisaliśmy tutaj. Dzisiaj (7 kwietnia) minął termin składania ofert.

Budżet na ten cel został określony na kwotę 90,554 mln zł brutto. Wpłynęły cztery oferty. Najtaniej prace jest w stanie wykonać Torpol, który proponuje 141,140 mln zł, w tym 137,639 mln zł na zadanie podstawowe. Strabag oferuje 170,232 mln zł, w tym 157,533 mln zł na zadanie podstawowe. Konsorcjum Mosty Łódź i Budomal – 178,363 mln zł, w tym 169,338 mln zł na zadanie podstawowe, Budimex – 241,782 mln zł brutto, w tym 231,217 mln zł na zadanie podstawowe.

O wyborze zdecydują cena (60%) i gwarancja (40%). Warto pamiętać, że ceny nie są jeszcze ostateczne, bo zamawiający przewiduje przeprowadzenie aukcji elektronicznej. Wykonawcy zaoferowali zrealizowanie zamówienia do końca maja 2023 r.

W kolejnym tygodniu przewidziano otwarcie ofert w drugim przetargu – na budowę odcinka trasy tramwajowej, który połączy przebudowywane torowisko w ul. Strykowskiej z przystankiem ŁKA Łódź – Marysin – z przebiegiem w tunelu pod ul. Inflancką. Jeśli tutaj oferty okażą się zbyt drogie, miasto uruchomi opcję w dzisiejszym przetargu, zakładającego realizację skromniejszego wariantu – z krańcówką po południowej stronie Inflanckiej, bez konieczności budowy tunelu. Wówczas trasę będzie mógł obsługiwać wyłącznie tabor dwukierunkowy. Schematy tutaj.

Trasa tramwajowa na Doły jest jedną z kilu w Łodzi, na których wstrzymano ruch z powodu złego stanu torowiska. Tramwaje nie jeżdżą tu od 2019 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony