Partnerzy serwisu:

Łódź z ofertami na projekt przebudowy i budowy tras tramwajowych

Witold Urbanowicz 11.12.2018

Łódź z ofertami na projekt przebudowy i budowy tras tramwajowych
fot. Roman Czubiński
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi otworzył oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę i rozbudowę infrastruktury tramwajowej. W ramach inwestycji powstaną dwie nowe trasy tramwajowe w ciągu Nowowęglowej oraz Broniewskiego, a także przebudowę odcinków istniejących tras w al. Śmigłego-Rydza, Niższej, Rzgowskiej, Przybyszewskiego.
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy i budowy linii tramwajowej i układu torowo-drogowego w ulicach Nowowęglowej, al. Śmigłego-Rydza, Niższej, Rzgowskiej, Przybyszewskiego i Broniewskiego. To element projektu unijnego pod nazwą „kompleksowy program integracji sieci niskoemisyjnego transportu publicznego w metropolii łódzkiej”. Na realizację projektów przeznaczono 12 miesięcy.

Zadanie I obejmuje dokumentację dla budowy linii tramwajowej w ul. Nowowęglowej od ul. Tramwajowej do włączenia w ul. Kopcińskiego wraz z przebudową wiaduktu na ul. Kopcińskiego. Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu zaproponowało kwotę 1,22 mln zł brutto. Konsorcjum Schuessler-Plan Inżynierzy oraz Fehlings Krug jest w stanie wykonać zamówienie za nieco ponad 1 mln zł, natomiast Progreg złożyło ofertę na kwotę 1,83 mln zł brutto. Zamawiający planował przeznaczyć na ten cel kwotę 1,36 mln zł brutto.

Kolejne zadanie obejmuje wykonanie projektu dla przebudowy linii tramwajowej w al. Śmigłego-Rydza na odcinku od ul. Przybyszewskiego (wraz ze skrzyżowaniem) do ul. Dąbrowskiego (bez skrzyżowania), przebudowy torowiska wraz z niezbędną infrastrukturą w ulicy Przybyszewskiego na odcinku od ul. Kilińskiego (wraz ze skrzyżowaniem) do al. Śmigłego-Rydza (bez skrzyżowania) oraz przebudowy torowiska w ciągu ulic al. Śmigłego-Rydza i Niższej na odc. Dąbrowskiego (bez skrzyżowania) do ul. Śląskiej (ze skrzyżowaniem) wraz z pętlą tramwajową. Konsorcjum Schuessler-Plan Inżynierzy oraz Fehlings Krug proponuje 1,76 mln zł brutto, natomiast Progreg złożyło ofertę na kwotę 2,26 mln zł brutto. Zamawiający planował przeznaczyć na ten cel kwotę niespełna 4,2 mln zł brutto.

Ostatnie zadanie obejmuje natomiast wykonanie projektów dla budowa nowego torowiska w ul. Broniewskiego na odcinku od al. Śmigłego-Rydza (bez ronda Broniewskiego) do ul. Rzgowskiej/Paderewskiego (wraz ze skrzyżowaniem), przebudowy pętli Kilińskiego – Dworzec Łódź-Chojny na pętlę tramwajowo-autobusową oraz przebudowy torowiska w ul. Rzgowskiej na odcinku od ul. Dąbrowskiego (bez skrzyżowania) do ul. Broniewskiego (bez skrzyżowania). Konsorcjum Schuessler-Plan Inżynierzy oraz Fehlings Krug jest w stanie wykonać zamówienie za nieco 1,49 mln zł, natomiast Progreg złożyło ofertę na kwotę 2,46 mln zł brutto. Zamawiający planował przeznaczyć na ten cel kwotę niespełna 3,04 mln zł brutto.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony