Partnerzy serwisu:

Łódź z nowym „darmobusem” – do galerii Sukcesja

Kasper Fiszer 09.05.2019

Łódź z nowym „darmobusem” – do galerii Sukcesja
Centrum Sukcesjafot. Stevenlodz, lic. CC BY-SA 4.0
Kiedy wydawało się, że niezależne od komunikacji miejskiej linie autobusowe dowożące bezpłatnie do centrów handlowych powoli znikają z ulic Łodzi, na uruchomienie takiego połączenia zdecydowała się Sukcesja. To jeden z większych tego typu obiektów położonych blisko ścisłego centrum miasta. Kursy realizowane są dość nietypowo, bo przez pięć dni w tygodniu – od wtorku do soboty.
Na naszych łamach opisywaliśmy już stopniową likwidację dużej części połączeń komercyjnych realizowanych na zlecenie centrów handowych w regionie łódzkim. Z utrzymywania linii, którymi przejazd jest dla pasażera bezpłatny, zrezygnowała niedawno – przynajmniej czasowo – największa Manufaktura, wcześniej podobną decyzję podjęły m.in. dyrekcje hipermarketów Tesco i CH Tulipan. W tym kontekście dużym zaskoczeniem jest uruchomienie „darmobusu” przez dom handlowy, który dotychczas nie oferował swoim klientom takiej możliwości dojazdu.

Kursy tylko w godzinach popołudniowych

W tym tygodniu zaczęła bowiem funkcjonować jedna linia, której kursy zlecane są przez Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja zlokalizowane przy al. Politechniki, w bezpośrednim sąsiedztwie kampusu Politechniki Łódzkiej. – Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja uruchamia 7 maja bezpłatne połączenie autobusowe na trasie z Sukcesji na Retkinię i z powrotem – potwierdziła Marta Janiak, przedstawicielka spółki REM Sukcesja. – Autobus będzie kursował przez pięć dni w tygodniu: od wtorku do soboty – dodaje. Nie precyzje przy tym, czemu zdecydowano się na tak nietypowe terminy kursowania.

– Odjazdy zaplanowaliśmy co godzinę – opisuje rozkład jazdy. Pierwszy autobus wyjeżdża sprzed Sukcesji godz. 14:00, a ostatni – o 18:00. – Przystanek znajduje się przy wejściu od strony ul. Wołowej – uzupełnia nasza rozmówczyni. Wskazuje przy tym, że trasa ma formę pętli o długości 16 km, na której wyznaczono 12 przystanków (autobus Sukcesji zatrzyma się na przystankach miejskich).

Kolejne „marketowe” zlecenie dla Bursiaka

– W kierunku Retkini autobus kursuje ulicami Bandurskiego (przystanek przy dworcu Łódź-Kaliska), Krzemieniecką (Kowieńska), Retkińską (Krzemieniecka i Kusocińskiego), Armii Krajowej (Napierskiego), Kusocińskiego (Armii Krajowej) i Popiełuszki (Wyszyńskiego). W kierunku centrum [handlowego] trasa prowadzi zaś Maratońską (przystanek przy ul. Plocka), Retkińską (Maratońska), Wyszyńskiego (os. Piaski) i Bandurskiego (Wróblewskiego i dworzec Łódź-Kaliska) – wylicza Marta Janiak.

Połączenie ma obsługiwać Mercedes-Benz O530 Citaro. – Jest w nim łącznie 90 miejsc – informuje nas Sukcesja. Jak wskazuje nieoficjalny portal frikobusy.pl, rolę przeewoźnika objęła firma Bursiak Komunikacja, która od lat pozostaje aktywna na rynku przewozów zleconych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony