Partnerzy serwisu:

Łódź: Wypadek z udziałem tramwaju na Retkini

Roman Czubiński 22.02.2021

Łódź: Wypadek z udziałem tramwaju na Retkini
fot. Facebook/MPK Łódź
Nieustąpienie pierwszeństwa tramwajowi przez samochód doprowadziło do groźnie wyglądającego wypadku. Na szczęście, choć ponad połowa wagonu została wypchnięta z szyn, nikt nie został ranny. Ruch tramwajów udało się przywrócić w niespełna 2 godziny.
Do wypadku doszło wczoraj (w niedzielę 21 lutego) o 14.06. Na skrzyżowaniu al. Wyszyńskiego i al. „Waltera” Janke kierująca Oplem Astrą wjechała pod koła tramwaju linii 10B, jadącego z pętli przy Wyszyńskiego w kierunku centrum. Wagon Pesa 122NaL Swing o numerze taborowym 1597 na skutek uderzenia w samochód wykoleił się dwoma z trzech wózków, a pierwszy człon został wypchnięty na jezdnię niemal pod kątem prostym wobec torowiska.

Według ustaleń policji winę za wypadek ponosi kierująca, która nie zachowała należytej ostrożności podczas przejazdu przez torowisko. Została ona ukarana mandatem. Skrzyżowanie torów z jezdnią było zabezpieczone sygnalizacją świetlną w trybie pulsujących żółtych świateł ostrzegawczych. Na skrzyżowaniu al. Wyszyńskiego, Bandurskiego i „Waltera” Janke (wszystkie trzy aleje są bardzo szerokimi drogami dwujezdniowymi) w poprzednich latach często dochodziło do wypadków, z których część była spowodowana właśnie nieustępowaniem pierwszeństwa przez kierowców.

Nikt nie odniósł obrażeń na skutek zderzenia. MPK sprowadziło na miejsce dźwigi, przy pomocy których wstawiono wagon 1597 na tory. Do 15.44, kiedy to wznowiono ruch tramwajów, wagony jadące na Retkinię zawracały na pobliskiej pętli Karolew, a na dalszym fragmencie trasy zastępowały je autobusy.

Wagon 1597 ma uszkodzony lewy narożnik, lewą przednią lampę zespoloną oraz prawą stronę przy łączeniu przegubów. Jak informuje rzecznik MPK Agnieszka Magnuszewska, koszt naprawy wagonu określi rzeczoznawca z Pesy. Od serwisu producenta będzie zależał również czas, w jakim uda się usunąć uszkodzenia. Przedstawicielka przewoźnika zapewnia, że mimo czasowego wyłączenia 1597 z ruchu nie zabraknie niskopodłogowych wagonów do obsługi linii 10. - Sprawne są 32 Swingi. W dni robocze linię 10 obsługuje 16 Pes Swing - podaje dane Magnuszewska.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony