Partnerzy serwisu:

Łódź wydłuża trasy autobusów do punktów szczepień

Roman Czubiński 03.05.2021

Łódź wydłuża trasy autobusów do punktów szczepień
Autobus linii 77 w Łodzi (zdjęcie archiwalne)fot. Roman Czubiński
Aby ułatwić łodzianom dojazd do punktów szczepień przeciw COVID-19, łódzki samorząd zdecydował o wydłużeniu trasy dwóch miejskich linii autobusowych. Na parkingu miejskiej hali sportowo-widowiskowej powstanie tymczasowa pętla. Zmiany będą obowiązywały zapewne do zakończenia akcji szczepiennej.
Jak podaje Urząd Miasta, miejskie powszechne punkty szczepień przygotowano tak, by móc szczepić nawet 2500 osób dziennie. Dojazdy tak dużej liczby chętnych samochodami powodowałyby zatory komunikacyjne w okolicy. Aby temu zapobiec, do dwóch spośród wyznaczonych lokalizacji postanowiono zapewnić dojazd na miejskimi autobusami.

Jutro (we wtorek 4 maja) zostaną wydłużone trasy dwóch linii autobusowych. Pierwsza z nich to 52, która – zamiast zawracać na pętli Dworzec Łódź Kaliska – dojedzie z Komorników i Kurczaków przez al. Bandurskiego do pobliskiej Sport Areny. – Autobusy wjadą na teren kompleksu sportowego przy al. Unii Lubelskiej, a przystanek będzie zlokalizowany pod samym budynkiem, w którym znajduje się punkt szczepień – zapowiadają władze Łodzi. Autobusy na al. Bandurskiego nie wjadą na wspólny pas autobusowo-tramwajowy, lecz zatrzymają się na zewnętrznych pasach jezdni.

Druga to linia 77, która – tylko w kierunku z dworca Łódź Fabryczna na Stare Rokicie – będzie wykonywała wjazd kieszeniowy na pętlę Bionanopark przy ul. Dubois. W ten sposób wspomoże kursującą tam stale linię 62 kursująca z dworca Łódź Chojny.

Zmiany tras będą obowiązywały we wszystkie dni tygodnia w godzinach pracy punktów szczepień (od 8 do 20). W pozostałych godzinach autobusy pojadą tak, jak do tej pory. – Informacje o tym, że autobus zawiezie nas na szczepienie, będą dostępne na przystankach, wyświetlaczach pojazdów i tablicach informacji pasażerskiej – zapewniają władze miasta.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport