Partnerzy serwisu:

Łódź wybuduje infrastrukturę do ładowania elektrobusów

Witold Urbanowicz 15.05.2020

Łódź wybuduje infrastrukturę do ładowania elektrobusów
fot. MZA Warszawa
MPK-Łódź szykuje się do eksploatacji elektrycznych autobusów. Po przetargu na dostawy pojazdów ruszyło postępowanie na dostawę i montaż stacji ładowania na sześciu pętlach oraz na terenie zajezdni.
Przedmiotem przetargu jest dostawa i montaż stacji ładowania autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą. Na zamówienie składa się kilka elementów. Jednym z nich są stacje szybkiego ładowania z tzw. odwróconym pantografem, o mocach znamionowych 300 kW na sześciu pętlach autobusowych: Mikulskiego, Cmentarz Szczecińska, Janów, Retkinia, Dw. Łódź Fabryczna, Retkinia – Kusocińskiego. Wykonawca powinien dostarczyć i wybudować dziewięć stacji wolnego ładowania w zajezdni Limanowskiego o mocy min. 80 kW (2x40kW). Wszystkie stacje mają być objęte systemem telemetrycznym.

Termin składania ofert mija 19 czerwca. O wyborze zdecydują cena (85%) oraz gwarancja jakości i rękojmia (15%). Na realizację zamówienia przeznaczono 18 miesięcy.

Niedawno Łódź rozpisała przetarg na dostawy przetarg na dostawy 17 autobusów elektrycznych standardowej długości z opcją na kolejne sześć pojazdów. Elektrobusy, których dostawy miałyby rozpocząć się po 14 miesiącach, są szykowane do obsługi linii nr 80, 83 i 86.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony