Partnerzy serwisu:

Łódź wybrała wykonawcę remontu wiaduktu i torowiska na Przybyszewskiego

Witold Urbanowicz 27.07.2021

Łódź wybrała wykonawcę remontu wiaduktu i torowiska na Przybyszewskiego
fot. UMŁ
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi rozstrzygnął przetarg na budowę nowych wiaduktów drogowych i tramwajowego w ciągu Przybyszewskiego wraz z przebudową torowiska tramwajowego w kierunku wschodnim – do ul. Lodowej. Roboty mają zakończyć się w połowie 2023 r.
Przedmiotem zamówienia jest budowa nowych wiaduktów drogowych i tramwajowych w ciągu Przybyszewskiego nad linią kolejową nr 540 Łódź Chojny – Łódź Zarzew. W skład zamówienia wchodzi też remont torowiska tramwajowego na półkilometrowym odcinku od wiaduktów do ul. Lodowej. Na wiadukcie przewidziano zintegrowane przystanki tramwajowo-autobusowe. Powstaną też widny i schody oraz parking przesiadkowy – z myślą o przyszłym węźle przesiadkowym na kolej. Przystanek Łódź Zarzew planowany jest we współpracy z PKP PLK.

Przed połowa maja minął termin składania ofert. Wystartowało osiem firm z ofertami od 107,5 do 161,1 mln zł brutto. Budżet określony został na kwotę 97,997 mln zł. Przeprowadzono aukcję elektroniczną.

Dzisiaj (27 lipca) postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wygrało Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor, które zeszło z ceną ze 107,5 mln zł do 86,7 mln zł brutto. Zamówienie ma zostać wykonane do 29 maja 2023 r.

Niedawno miasto otrzymało dotację na realizację tej inwestycji wraz z przebudową dalszego odcinka ulicy i torowiska, objętego nowo ogłoszonym przetargiem.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony