Partnerzy serwisu:

Łódź wybrała wykonawcę przebudowy torów na Wojska Polskiego

Witold Urbanowicz 23.07.2021

Łódź wybrała wykonawcę przebudowy torów na Wojska Polskiego
mat. UM Łódź
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi postanowił dopłacić i rozstrzygnął przetarg na przebudowę nieczynnego torowiska tramwajowego wzdłuż Wojska Polskiego i Strykowskiej. Przetarg wygrała firma Torpol.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa linii tramwajowej w ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ul. Franciszkańskiej do ul. Strykowskiej wraz z przebudową układu drogowego i niezbędnej infrastruktury. Przetarg obejmuje też przebudowę sieci wodociągowej. Opcją objęte są projekt i budowa krańca dla taboru dwukierunkowego za istniejącą pętlą, przewidzianą do likwidacji – opcja zostanie uruchomiona w przypadku fiaska innego postępowania na przedłużenie trasy do nowo planowanej pętli przy przystanku kolejowym ŁKA Łódź – Marysin (co jest prawdopodobne, gdyż tutaj oferty okazały się drogie). Więcej o założeniach pisaliśmy tutaj.

W kwietniu minął termin składania ofert. Wystartowały cztery firmy z ofertami na kwoty od 141,140 mln zł do 241,782 mln zł brutto pry budżecie zamawiającego, który określono na 90,554 mln zł brutto. Ostatecznie dzisiaj (23 lipca) wygrał poznański Torpol. Firma zaproponowała pierwotnie 141,140 mln zł, w tym 137,639 mln zł na zadanie podstawowe, ale po aukcji elektronicznej zeszła z ceną do 133,6 mln zł, w tym 130,4 mln zł na zadanie podstawowe.

Wykonawcy zaoferowali zrealizowanie zamówienia do końca maja 2023 r. Trasa tramwajowa na Doły jest jedną z kilu w Łodzi, na których wstrzymano ruch z powodu złego stanu torowiska. Tramwaje nie jeżdżą tu od 2019 r.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony