Partnerzy serwisu:

Łódź wybrała wykonawcę przebudowy torów i ulicy w ciągu Północnej

Witold Urbanowicz 11.10.2021

Łódź wybrała wykonawcę przebudowy torów i ulicy w ciągu Północnej
mat. UM Łódź
Łódź rozstrzygnęła przetarg na przebudowę układu drogowo-torowego w ciągu Ogrodowej i Północnej (w ramach tzw. Bulwarów Północnych). Postępowanie wygrała Trakcja, która złożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę. Postępowanie udało się rozstrzygnąć po ograniczeniu zakresu robót i zrezygnowaniu z robót torowych na krańcówce tramwajowej.
Przedmiotem przetargu jest rozbudowa układu drogowo-torowego w ciągu ulic Ogrodowa – Północna na odc. od ul. Zachodniej do ul. Franciszkańskiej. W ramach prac, obejmujących 650-metrowy odcinek torowiska, przewidziano m.in. nową relację skrętną południe-wschód na skrzyżowaniu z Nowomiejską, umożliwiająca przejazd w obu stronach między pl. Wolności a pętlą tramwajową Północna. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień podobnych do 20% wartości zamówienia podstawowego.

Po nieudanych wcześniejszych przetargach z projektu – w zakresie krańcówki tramwajowej – wyłączono roboty torowe, nasadzenia zieleni, przyłącza odwodnienia i instalacje odwodnienia torowiska. Zakres robót torowych obejmować jedynie będzie wjazd i wyjazd z pętli w celu dowiązania do zaprojektowanego układu drogowo-torowego w ciągu Północnej. Przeprojektowania będzie wymagała nowa sieć trakcyjna na krańcówce.

Oferty poznaliśmy w lipcu. Wystartowało pięć firm. Najtańszą propozycję złożył Torpol, który wycenił prace na 56,184 mln zł. To sporo powyżej budżetu określonego na 24,455 mln zł brutto. W postępowaniu przewidziano jednak aukcję elektroniczną – najniższą ofertę złożyła Trakcja, której ofertę wybrano 8 października. Zamawiający nie poinformował, jaką kwotę zwycięzca zaproponował w aukcji. Wybór musi uprawomocnić się. Na realizację zadania przeznaczono 24 miesiące.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony