Partnerzy serwisu:

Łódź wybrała projektanta dla zamkniętych torowisk na Legionów i Cmentarnej

Witold Urbanowicz 09.01.2020

Łódź wybrała projektanta dla zamkniętych torowisk na Legionów i Cmentarnej
fot. Kasper Fiszer
Zarząd Inwestycji Miejskich rozstrzygnął przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla remontu, a właściwie odbudowy infrastruktury tramwajowej w ciągu ulic Legionów, Cmentarnej i Srebrzyńskiej, gdzie jesienią wstrzymano ruch. Komunikacja tramwajowa ma szansę wrócić w ciągu kilku lat.
Przedmiotem postępowania, prowadzonego przez Zarząd Inwestycji Miejskich, jest przygotowanie dokumentacji dla przebudowy ul. Legionów od pl. Wolności do Żeligowskiego oraz Cmentarnej od Legionów i Ogrodowej. Inwestycja obejmuje zarówno przebudowę jezdni, chodników, jak i torowiska tramwajowego. Przedsięwzięcie podzielone jest pięć zadań.

W postępowaniu na początku grudnia wpłynęły trzy oferty. Ostatecznie dzisiaj (9 stycznia) zamawiający rozstrzygnął postępowanie. Odrzucono najtańszą ofertę, opiewającą na kwotę 1,646 mln zł brutto, którą złożyła spółka Highway z Gdańska. Zwycięzcą zostało Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu, które zaproponowało realizację zadania za 1,980 mln zł brutto.

Teraz wybór musi się uprawomocnić. Na realizację dokumentacji przeznaczono 12 miesięcy, a w ciągu do 48 miesięcy od zawarcia umowy – sprawowanie nadzoru nad realizacją prac budowlanych. Oznacza to – jeśli projektowanie i wybór wykonawcy prac budowlanych pójdą sprawnie – że tramwaje powinny wrócić do początku 2024 r.

Wcześniej Łódź organizowała dwa przetargi na projektuj i buduj. Zakończyły się one jednak fiaskiem z powodu bardzo drogich ofert. Ostatecznie miasto postanowiło rozdzielić projektowanie i budowę. Niestety, sama trasa tramwajowa nie doczekała nawet rozpoczęcia projektowych – na początku listopada został wstrzymany ruch na odcinku od Gdańskiej do Zielonej i pętli Koziny z powodu złego stanu infrastruktury. Ostatnio fizycznie odcięto trasę od reszty sieci. To jedna z kilku tras, jakie w zeszłym roku wyłączono w Łodzi z ruchu z uwagi na zły stan infrastruktury.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony