Partnerzy serwisu:

Łódź: Uzupełniona droga rowerowa na Sikawie

Roman Czubiński 23.01.2022

Łódź: Uzupełniona droga rowerowa na Sikawie
fot. ŁÓDŹ.PL
Na ulicy Brzezińskiej powstał nowy odcinek separowanej drogi rowerowej. Dzięki krótkiemu fragmentowi infrastruktura dla rowerzystów zyskała tu ciągłość.
Podobnie jak opisywana przez nas jesienią budowa ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Aleksandrowskiej, zadanie zostało wybrane przez łodzian w głosowaniu w sprawie budżetu obywatelskiego na ubiegły rok. Wprawdzie od lat 90. ubiegłego wieku przy Brzezińskiej istniała droga rowerowa, brakowało jej jednak ciągłości. Nowy odcinek o długości 300 m rozwiązał ten problem. W przeciwieństwie do starszych fragmentów drogi, ułożonych z kostki brukowej, nawierzchnię wykonano z betonu asfaltowego.

Całości dopełniają przejazdy dla rowerów przez przecznice. Obiekty przy ul. Kerna i Śnieżnej zostały w pełni oznakowane i wyposażone w sygnalizację świetlną.

– Rozbudowana droga rowerowej wzdłuż ul. Brzezińskiej pozwala cyklistom na łatwiejszy dojazd do centrum miasta głównie z osiedla Sikawa. Użytkownicy na dłuższym odcinku zakorkowanej ul. Brzezińskiej mogą teraz korzystać z odseparowanej, a więc bezpieczniejszej drogi rowerowej – informuje łódzki Urząd Miasta.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony