Partnerzy serwisu:

Łódź: Umowa na przebudowę początku ul. Przybyszewskiego

Roman Czubiński 02.02.2022

Łódź: Umowa na przebudowę początku ul. Przybyszewskiego
fot. Google Street View
W ciągu najbliższych dwóch lat Budomal przebuduje ul. Przybyszewskiego między Placem Reymonta a ul. Kilińskiego. Prace budowlane rozpoczną się jesienią. Wartość inwestycji to 39,8 mln zł.
Inwestor zdecydował się na kontrakt w formule „projektuj i buduj”. Przygotowanie projektu potrwa około ośmiu miesięcy. Roboty budowlane rozpoczną się w ostatnim kwartale bieżącego roku. Prace zapewne rozpoczęłyby się wcześniej, gdyby nie przedłużające się procedury przetargowe – Urząd Zamówień Publicznych nakazał Zarządowi Inwestycji Miejskich ponowny wybór najkorzystniejszej oferty. W efekcie umowę podpisano dopiero na początku lutego.

Torowisko między Placem Reymonta a Kilińskiego zostało ostatnio wymienione w latach 90. ubiegłego wieku. Położone wówczas elementy „płyty węgierskiej” są już mocno zużyte. Oprócz nowej nawierzchni torów i jezdni zakres prac obejmuje wymianę wodociągu (będzie to osobna inwestycja, prowadzona przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną), chodników, oświetlenia i sieci trakcyjnej oraz budowę przystanków typu wiedeńskiego. Przewidziano też posadzenie traw ozdobnych i krzewów oraz odnowę istniejących trawników.

Prace nie obejmą, niestety, skrzyżowania z ul. Kilińskiego. Po ubiegłorocznym remoncie interwencyjnym (stan torów był tu wcześniej jeszcze gorszy, niż w stronę Placu Reymonta) tramwaje mogą przejeżdżać przez nie wyłącznie Przybyszewskiego na wprost – nie tylko odcięto łuki pozwalające na skręt, ale i usunięto krzyżownice, przez co niemożliwa jest jazda po Kilińskiego (choć tory na tej ostatniej są przeważnie w dobrej kondycji). ZIM dopiero przygotowuje przetarg na wybór wykonawcy. Do remontu przeznaczono także dalszy odcinek Przybyszewskiego do al. Śmigłego-Rydza.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Fundusze unijne 2014-2020
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony