Partnerzy serwisu:

Łódź: Ulice w centrum stopniowo odzyskują przejezdność

Roman Czubiński 30.07.2019

Łódź: Ulice w centrum stopniowo odzyskują przejezdność
fot. Roman Czubiński
Do końca września powinny zakończyć się ostatnie z opóźnionych ubiegłorocznych inwestycji w przebudowę ulic, realizowanych w ramach obszarowej rewitalizacji centrum. Ruch na rozkopanych odcinkach Tuwima, Nawrot, Traugutta i Kilińskiego ma zostać przywrócony najpóźniej za dwa miesiące. W większości przypadków ruch samochodowy i pojazdów komunikacji miejskiej ma zostać przywrócony jeszcze przed zakończeniem wszystkich prac.
Na ul. Nawrot już w ubiegłym tygodniu pojawiła się masa asfaltowa. – Główne prace na odcinku między Piotrkowską a Sienkiewicza zostały wykonane. Po obu stronach gotowe są chodniki. Po wykonaniu cieków, odprowadzających po powierzchni wodę do studzienek, będzie można przystąpić do kładzenia warstwy ścieralnej i wykonywania systemu nawadniania drzew – deklaruje kierownik kontraktu Jarosław Bernasiak. Jak dodaje – niespodzianki, podobnie jak na wielu placach budowy w Łodzi, sprawiła infrastruktura podziemna. Według uzgodnień z wykonawcą odcinek ten będzie udrożniony dla ruchu samochodowego do końca sierpnia.

Przez skrzyżowanie pojedziemy w październiku...

Później prace będą toczyły się jeszcze prace na skrzyżowaniu Nawrot – Sienkiewicza. – Jak dotąd zakończono tam część prac związanych z odwodnieniem. Łódzka Spółka Infrastrukturalna powinna zakończyć swoje roboty na skrzyżowaniu w poniedziałek 5 sierpnia. Następnego dnia główny wykonawca będzie już mógł rozpocząć budowę tarczy skrzyżowania – zapowiada Andrzej Mikołajewski z Zarządu Inwestycji Miejskich. Do końca września skrzyżowanie powinno być gotowe.

Następny odcinek – między Sienkiewicza a Kilińskiego – ma dopiero ułożone chodniki. Trwa budowa oświetlenia. Niestety, przez długi czas nie usunięto uszkodzeń wybudowanego przez ŁSI wodociągu, do których doszło zimą z winy działającej na zlecenie PGE firmy Electropax. Ten odcinek zostanie udrożniony do końca września. – Różnica w porównaniu z założonym harmonogramem wynika z winy gestorów instalacji podziemnych. Prace związane z kablem 110kV przeciągnęły się aż do lutego – tłumaczy Bernasiak.

...a przez Sienkiewicza – w listopadzie

Na samej Sienkiewicza dobiega końca modernizacja sieci wodociągowej. Również ona powinna zakończyć się do 5 sierpnia. Nieco mniej zaawansowane są prace przy przebudowie gazociągów. – Dopiero po zakończeniu przebudowy instalacji podziemnych wykonawca będzie mógł przystąpić do właściwych robót drogowych – mówi Mikołajewski. Na jezdni zostanie wymieniona nakładka asfaltowa, a chodniki zyskają nawierzchnię zgodną ze standardami strefy wielkomiejskiej. Udrożnienie jest planowane na październik.

Kolejny odcinek będący od roku w przebudowie to ul. Tuwima między Targową a Kilińskiego. Jezdnia ulicy ma już warstwę podbudowy i wiążącą. Wykonawca kończy układanie cieków po obu stronach. Skrzyżowania Tuwima z Dowborczyków i Targową są nadal w trakcie przebudowy. Na przełomie sierpnia i września cały odcinek ma być przejezdny.

Jeszcze miesiąc bez tramwajów na Kilińskiego

Najbardziej zaawansowana jest inwestycja na Traugutta. Obecnie odbywa się tam sadzenie drzew i krzewów oraz ostatnie prace drogowe, zaczęły się też odbiory robót branżowych, między innymi oświetlenia. W drugiej połowie sierpnia po Traugutta będzie już mógł odbywać się ruch samochodowy. Odbiór formalny nastąpi do końca sierpnia.

Na Kilińskiego przebudowa obejmuje na razie wschodnią stronę ulicy między Narutowicza a Rewolucji 1905 r. – W pierwszym tygodniu sierpnia prace te powinny się zakończyć – informuje Mikołajewski. Wykonawca przeniesie się wtedy na stronę zachodnią. Ruch tramwajowy ma być przywrócony pod koniec sierpnia. We wrześniu będzie jeszcze trwało porządkowanie zieleni i prace przy chodnikach.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony