Partnerzy serwisu:

Łódź: Ubyło bezpłatnych linii hipermarketowych

Kasper Fiszer 08.01.2019

Łódź: Ubyło bezpłatnych linii hipermarketowych
Fot. Kasper Fiszer
Z utrzymywania jednej ze swoich linii dowozowych zrezygnował łódzki hipermarket Carrefour. Połączeń, które są bezpłatne dla pasażerów, z biegiem czasu ubywa. Nadal funkcjonuje jednak kilka tras do sklepów różnych sieci.
Niezależnie od organizowanych przez samorządy lokalne linii komunikacji publicznej w wielu miastach funkcjonują także połączenia, których obsługę zlecają większe centra handlowe. Co jakiś czas przyglądamy się zmianom zachodzącym w tym pomijanym często w rozważaniach o transporcie miejskim sektorze na terenie Łodzi. Początek roku 2019 przyniósł istotne ograniczenia w funkcjonowaniu kilku takich linii.

Carrefour zmienia przewoźnika...

W zeszłym tygodniu informowaliśmy już na naszych łamach o przerwie w funkcjonowaniu połączenia do łódzkiej Manufaktury. Na pewien czas przestały funkcjonować także linie autobusowe prowadzące do hipermarketu Carrefour przy ul. Szparagowej na oddalonym od centrum osiedlu Teofilów, oraz do sklepu tej samej sieci przy ul. Kolumny na Górnej. Wraz z końcem zeszłego roku do obu obiektów przestały bowiem docierać pojazdy należące do spółki BP Group Poland (działającej pod marką Bursiak Komunikacja).

5 stycznia wznowiona została obsługa linii biegnącej po samym osiedlu Teofilów. Obsługuje ją obecnie Kris-Tour ABC, jeden z najważniejszych przewoźników zajmujących się tego rodzaju działalnością na terenie aglomeracji łódzkiej. Przywrócone mają zostać także kursy na pozostaych trasach – jednak z jednym wyjątkiem.

... i likwiduje połączenie o niskiej frekwencji

– Z uwagi na niskie zainteresowanie klientów linią dojazdową Carrefour Śródmieście w Łodzi została podjęta decyzja o zlikwidowaniu połączenia – poinformowało nas Biuro Prasowe Carrefour Polska. – Obecnie nie planujemy likwidacji pozostałych linii działających w regionie – zapewniono nas jednocześnie w lakonicznym komunikacie. – Bezpłatne autobusy dowożące klientów do sklepów Carrefour działają również w innych miastach Polski, m.in. w Katowicach, Grudziądzu czy Lublinie – dodano.

Oprócz sieci Carrefour swoją komunikację utrzymują obecnie także centrum handlowe Pasaż Łódzki (trzy trasy), centrum M1 (dwie linie podmiejskie – do Strykowa i Brzezin – obsługiwane jedynie w weekendy), E. Leclerc (dwie linie) i podłódzkie centrum handlowe Ptak Outlet (kursy tylko w soboty i niedziele). Dawniej swoje połączenia utrzymywała również sieć Tesco. Od 2016 r. nie funkcjonuje też komunikacja centrum handlowego Tulipan.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Bezpłatna komunikacja
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony