Partnerzy serwisu:

Łódź: Trwa remont przystanków kolejowych na Olechowie

Kasper Fiszer 15.11.2019

Łódź: Trwa remont przystanków kolejowych na Olechowie
Przystanek Łódź-Olechów Wiaduktfot. wikiyu, domena publiczna
Niebawem na mapie Łodzi pojawią się trzy kolejne czynne przystanki pasażerskie – wszystkie na Olechowie. Dwa z nich są właśnie remontowane. Zlecone przez PKP PLK roboty realizuje ZRK DOM.
W październiku Łódzka Kolej Aglomeracyjna ogłosiła, że wraz z wejściem w życie nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów uruchomi nową linię miejską – na łódzki Olechów. Obecnie na tej dużej stacji towarowej nie zatrzymują się żadne pociągi pasażerskie. Na jej terenie, tak samo jak przed laty, otwarte zostaną trzy przystanki: Łódź-Olechów Zachód, Łódź-Olechów Wiadukt i Łǿdź-Olechów Wschód.

1,35 mln zł na dwa dawne przystanki służbowe

Ostatni z wymienionych przystanków w ostatnich latach kilkukrotnie przyjmował pasażerów – pociągi regionalne przystawały tam głównie w okresie remontu stacji Łódź-Widzew. Pozostałe dwa są zaś nieczynne od ok. dwudziestu lat, a wcześniej funkcjonowały jedynie jako służbowe. W praktyce więc zostaną otwarte dla ogólnego ruchu pasażerskiego po raz pierwszy.

– W ramach zapewnienia lepszego dostępu do kolei w aglomeracji łódzkiej PKP PLK od maja tego roku prowadzą remont przystanków Olechów Zachód i Olechów Wiadukt – mówi Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. – Efektem tych prac będą wygodne perony, które zyskają nową nawierzchnię, komfortowe wiaty, jasne oświetlenie oraz gabloty informacyjne – zapowiada. Wartość prac to ok. 1 mln 350 tys. zł. Wykonawcą jest Zakład Robót Komunikacyjnych DOM z Poznania.

Olechów Wschód z nowym oświetleniem peronowym

Zarządca infrastruktury podkreśla, że stosunkowo niedawno przeprowadzono również pewne prace na przystanku Olechów Wschód. W ubiegłym roku zamontowano tam nowe oświetlenie. – Od połowy grudnia wszystkie trzy przystanki będą służyły pasażerom ŁKA na trasie Łódź-Chojny – Łódź-Olechów – Łódź-Widzew – podsumowuje Karol Jakubowski.

Połączenia na Olechów mają obsługiwać przede wszystkim zakłady Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie stacji. Rola przystanków stanowczo więc zmieni się od czasów ich funkcjonowania jako służbowe. Zgodnie z zapowiedziami ŁKA zatrzymają się tam także kursy Przewozów Regionalnych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony