Partnerzy serwisu:

Łódź: Torowisko na Wojska Polskiego skrajnie zużyte. Ruszają prace awaryjne

Kasper Fiszer 13.05.2019

Łódź: Torowisko na Wojska Polskiego skrajnie zużyte. Ruszają prace awaryjne
Tramwaje na pętli Dołyfot. Kasper Fiszer
Stan torowiska na łódzkiej ul. Wojska Polskiego jest tak zły, że na niedługo przed zapowiedzianą kompleksową modernizacją infrastruktury konieczne okazało się przeprowadzenie naprawy awaryjnej. Prace rozpoczęły się dziś rano i potrwają około tygodnia. W tym czasie na istotne utrudnienia muszą być przygotowani pasażerowie komunikacji miejskiej, którzy „szóstką” dojadą tylko do pętli Północna, a „jedynką” – na bałucki Żabieniec.
Jednym z odcinków łódzkiej sieci tramwajowej, które pozostają obecnie w najgorszym stanie technicznym, jest trasa na pętlę Doły (dawniej Strykowska) od węzła Wojska Polskiego – Franciszkańska do krańca. Wkrótce torowisko i sieć trakcyjna mają być kompleksowo modernizowane, bo miasto otrzymało środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na dużą inwestycję związaną z przedłużeniem ciągu o kilkaset metrów do przystanku Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Łódź-Marysin. Konkretnej daty rozpoczęcia remontu nie ma, a linia przynajmniej na jednym ze swoich fragmentów nie nadaje się już do dalszej eksploatacji.

Prace przeprowadzi ZTiS MPK-Łódź

Jak poinformowała rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź Agnieszka Magnuszewska, podjęto więc decyzję o przeprowadzeniu awaryjnej naprawy torowiska. Rozpoczynające się dziś roboty obejmą skrzyżowanie Wojska Polskiego z Obrońców Westerplatte. – Zakład Torów i Sieci wymieni skrajnie zniszczone szyny oraz odtworzy nawierzchnię – opisuje przedstawicielka miejskiej spółki.

Roboty potrwać mają około tygodnia. W tym czasie tramwaje ponownie korzystać będą z pętli Północna nazywanej także Dworcem Tramwajów Podmiejskich, która od marca tego roku w związku z likwidacją połączenia do Konstantynowa Łódzkiego pozostaje niewykorzystywana w ruchu planowym. Skrócona do niej została linia 6. „Jedynka” jedzie natomiast Wojska Polskiego, Zgierską i Limanowskiego do krańca Dworzec Łódź-Żabieniec.

Druga linia na Żabieńcu – zmiana organizacji przystanków

Na odcinku pozbawionym komunikacji tramwajowej MPK podstawia autobusy zastępcze linii Z1 relacji Północna – Doły. Równocześnie zmieniła się nieco trasa autobusowej linii 64 z wariantami A i B. Rzecznik MPK zwraca także uwagę, że w związku ze skierowaniem na Żabieniec drugiej linii tramwajowej zmieni się nieco organizacja przystanków w obrębie krańca. Pasażerowie jadący od strony miasta muszą bowiem wysiąść z tramwaju na przystanku przy ul. Woronicza – ostatnim przed wjazdem na pętlę.

Większych utrudnień nie odczują natomiast kierowcy samochodów. – Wprowadzone zostanie jedynie zawężenie jezdni na skrzyżowaniach Wojska Polskiego z Obrońców Westerplatte i Źródłową – opisuje Agnieszka Magnuszewska. Nie będzie też możliwości skręcenia z Wojska Polskiego w jedną z bocznych ulic dla kierowców z jednego kierunku jazdy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony