Partnerzy serwisu:

Łódź. Solaris z umową na 46 autobusów

Jakub Dybalski 13.08.2018

arrow
arrow
Łódź. Solaris z umową na 46 autobusów
Fot. Solaris
Łódź. Solaris z umową na 46 autobusów
Łódź. Solaris z umową na 46 autobusów
W poniedziałek 13 sierpnia przedstawiciele konsorcjum firm Solaris Bus & Coach oraz Pekao Leasing, podpisali z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Łodzi umowę na dostawę 46 autobusów miejskich marki Solaris. Kontrakt zakładający dziesięcioletni najem autobusów wraz z ich serwisowaniem i finansowaniem ma wartość ponad 125 mln złotych.
Zgodnie z podpisaną umową, 46 autobusów marki Solaris zostanie dostarczonych do Łodzi w czerwcu przyszłego roku. Będzie to 20 sztuk modelu przegubowego Urbino 18 oraz 26 pojazdów o standardowej długości Urbino 12.

Wszystkie autobusy będą całkowicie niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację i automaty biletowe. Nowością łódzkich Solarisów będą panele fotowoltaiczne zamontowane na dachach dwudziestu autobusów. Dzięki temu, wytwarzana ze słońca energia elektryczna, będzie redukować zapotrzebowanie na prąd, który standardowo wytwarzany jest w pojeździe z pracy silnika spalinowego. To rozwiązanie sprawi, że silniki Solarisów, spełniające restrykcyjną normę środowiskową Euro 6, będą emitować do atmosfery jeszcze mniej zanieczyszczeń.

– Niezwykle cieszymy się, że 46 nowych Solarisów zasili w przyszłym roku flotę autobusową MPK Łódź. Mamy nadzieję, że zarówno łódzcy pasażerowie, jak i kierowcy docenią komfort podróżowania najnowszą generacją autobusów miejskich Solaris, które do tej pory jeszcze nie jeździły w Łodzi – powiedział, reprezentujący firmę Solaris podczas podpisania umowy, Zbigniew Palenica, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży.

Firma Solaris pierwsze dostawy autobusów miejskich do Łodzi zrealizowała w 2000 r. Od tego momentu flota autobusów z wizerunkiem zielonego jamnika urosła do łącznie 154 sztuk. To ponad 1/3 całego taboru. Najnowsze zamówienie na 46 autobusów dotyczy najnowszej generacji Solarisów Urbino, która zadebiutuje w MPK Łódź.

Zgodnie z warunkami przetargu, zamawiający oczekiwał dziesięcioletniego najmu pojazdów wraz z ich serwisowaniem i finansowaniem. Z tego też względu firma Solaris złożyła ofertę przetargową w konsorcjum z Pekao Leasing.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony