Partnerzy serwisu:

Łódź: Ruszyły elektryczne skutery. Mogą wjeżdżać na Piotrkowską

Roman Czubiński 27.04.2018

Łódź: Ruszyły elektryczne skutery. Mogą wjeżdżać na Piotrkowską
fot. Roman Czubiński
Czwartek był pierwszym dniem kursowania po łódzkich ulicach elektrycznych skuterów. Władze miasta i konkurencyjne firmy oferujące usługę mają nadzieję, że pomogą one okresowo zmniejszyć liczbę samochodów na miejskich ulicach. W ostatniej chwili przed uruchomieniem elektryczne jednoślady otrzymały możliwość wjazdu na najważniejszy łódzki deptak.
– Skutery zapewniają bezpieczny, szybki i ekologiczny dojazd do szkoły czy pracy. Aby ułatwić korzystanie z nich, podpisałam zarządzenie umożliwiające im wjazd na deptakową część Piotrkowskiej, która stanowi główną oś przemieszczania się łodzian – uzasadnia swoją decyzję prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Jak przyznaje, pracownicy Zarządu Dróg i Transportu musieli rozstawiać odpowiednie znaki minionej nocy. – Proszę tylko o zachowywanie ostrożności i zwracanie uwagi na pieszych – dodaje.

Według przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Kacprzaka motorowery dobrze sprawdzą się w mieście. – Dzięki temu, że kierowcy przesiadają się na nie z samochodów, zmniejszają się korki. Zarządzenie o możliwości wjazdu na Piotrkowską z pewnością przyczyni się do rozwoju tej gałęzi transportu w Łodzi – uważa samorządowiec. Przypomina jednocześnie, że na deptaku prowadzący skutery muszą przestrzegać ograniczenia prędkości do 20 km/h. Od dwóch lat mogą też jeździć po łódzkich buspasach, a od kilku tygodni – po ulicach o uspokojonym ruchu.

Skutery w Łodzi wypożyczają firmy: Blinkee oraz Jeden Ślad. O obu firmach oraz różnicach w ich ofercie (konstrukcja skuterów i polityka taryfowa) pisaliśmy niedawno. Drugi z wymienionych podmiotów zapowiada jednak, że na samych skuterach nie poprzestanie.

– Staramy się, by nasze usługi były dostępne dla wszystkich, nie wyłączając osób niepełnosprawnych i starszych. Znajdzie to potwierdzenie w nowych rodzajach pojazdów, które będziemy włączać do sieci. Wkrótce będą w niej dostępne także trójkołowce – deklaruje Łukasz Banach z Jednego Śladu. Będą to pojazdy obudowane i wyposażone w ogrzewanie, dostępne niezależnie od warunków pogodowych, także zimą. – Jako jedyni w branży działamy przez cały rok. Wspólnie z innymi operatorami będziemy budować nowoczesne i przyjazne miasto – podkreśla Banach. Na wczorajszej konferencji TrybEco zaprezentowało jeden z egzemplarzy elektrycznego pojazdu trójkołowego, przygotowywanego dla listonoszy Poczty Polskiej.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony