Partnerzy serwisu:

Łódź: Rusza przetarg na remont Legionów i Cmentarnej. Powrót tramwajów w 2023 r.?

Witold Urbanowicz 24.09.2021

Łódź: Rusza przetarg na remont Legionów i Cmentarnej. Powrót tramwajów w 2023 r.?
wiz. UM Łódź
Łódź ogłosiła wyczekiwany przetarg na remont ulicy i torowiska w ciągu Legionów i Cmentarnej. Tramwaje zniknęły z odcinków ulic Legionów, Cmentarnej i Srebrzyńskiej w 2019 r. z powodu złego stanu infrastruktury. Roboty nie obejmują jednak całości tras, na których wyłączono ruch.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa układu drogowego ul. Legionów na odcinku od pl. Wolności do ul. Żeligowskiego oraz ul. Cmentarnej na odcinku od ul. Legionów do ul. Ogrodowej, wraz z infrastrukturą techniczną i meblami miejskimi oraz przebudowa ulicy Cmentarnej w śladzie planowanego przedłużenia ul. Karskiego. Więcej o założeniach pisaliśmy tutaj.

Zamówienie jest podzielone na trzy części. Część I obejmuje cztery zadania: przebudowę ul. Legionów na odcinku od placu Wolności do ul. Zachodniej (ze skrzyżowaniem); przebudowę ul. Legionów na odcinku od ul. Zachodniej do ul. Gdańskiej (bez skrzyżowań); przebudowę skrzyżowania ulic Legionów i Gdańska - w całości wraz z rozjazdami w zachodnim wlocie skrzyżowania (z wyjątkiem sieci trakcyjnej) oraz przebudowę ul. Legionów na odcinku od ul. Gdańskiej do ul. Żeligowskiego w części dotyczącej wybudowania słupa trakcyjnego, sygnalizacji świetlnej oraz kabli zasilających.

Część II obejmuje kolejne odcinki ul. Legionów: przebudowę skrzyżowania ulic Legionów i Gdańskiej w zakresie sieci trakcyjnej, przebudowę ul. Legionów na odcinku od ul. Gdańskiej do ul. Żeligowskiego wraz z rozjazdami na skrzyżowaniu ulic Legionów i Cmentarnej, przebudowę ul. Cmentarnej na odcinku od ul. Legionów do ul. Ogrodowej (bez skrzyżowania z przyszłym skrzyżowaniem z ul. Karskiego) w zakresie przystanku
na ulicy Legionów, dwóch słupów trakcyjnych oraz elementów zasilania i sterowania zwrotnic, zasilania smarownic oraz budowa kanalizacji kablowej.

Część III obejmuje przebudowę ul. Legionów na odcinku od ul. Gdańskiej do ul. Żeligowskiego – w zakresie nasadzenia róż w obrębie skrzyżowania z ul. Cmentarną, przebudowę ul. Cmentarnej na odcinku od ul. Legionów do ul. Ogrodowej, przebudowę skrzyżowania ul. Karskiego z ul. Cmentarną.


mat. UMŁ

Termin składania ofert mija 27 października. O wyborze w każdej części decydują cena (60%), gwarancja i rękojmia na wykonane roboty budowlane (30%) oraz aspekty społeczne –zatrudnienie osób bezrobotnych (10%). Zamawiający przewiduje przeprowadzenie aukcji elektronicznej w kryterium ceny. Zamówienia mają zostać wykonane do końca sierpnia 2023 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień podobnych o wartości do 30% wartości zamówienia podstawowego.

Tramwaje zniknęły z ul. Legionów od Gdańskiej do Zielonej oraz z ul. Cmentarnej i Srebrzyńskiej od Legionów do pętli Koziny jesienią 2019 r. z powodu złego stanu infrastruktury. Zakres prac nie obejmuje całości wyłączonych z ruchu tras. Postępowaniem nie są objęte torowiska znajdujące się poza jezdnią: na 700-metrowym odcinku Legionów od Żeligowskiego do Zielonej oraz 1-kilometrowym odcinku Ogrodowej i Srebrzyńskiej od Cmentarnej do pętli Koziny. Torowiska te są obecnie rozjeżdżone przez parkujące samochody i podlegają szybkiej degradacji. Bez stosownych napraw powrót tramwajów nie będzie możliwy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony