Partnerzy serwisu:

Łódź: Przystanki na żądanie się sprawdziły

Kasper Fiszer 12.12.2018

Łódź: Przystanki na żądanie się sprawdziły
Przystanki na żądanie pojawią się m.in. na linii 61fot. Kasper Fiszer
Zarząd Dróg i Transportu przygotował już dokładną listę przystanków, na których od 1 stycznia postoje będą realizowane jedynie na żądanie. Jest nieco krótsza niż planowano kilka tygodni temu. ZDiT zapewnia jednak, że nowe rozwiązanie się sprawdziło, a wkrótce status „NŻ” otrzymają kolejne przystanki – być może nie tylko na terenie miasta.
Na naszych łamach publikujemy informacje o kolejnych rozszerzeniach siatki przystanków „na żądanie”. Zatrzymywanie autobusów tylko wtedy, gdy w danym miejscu ktoś chce wsiąść lub wysiąść, to w skali Łodzi rozwiązanie nowe. Do października miasto pozostawało bowiem jednym z nielicznych miast tej wielkości, w których pojazdy zawsze przystawały przy każdym przystanku.

Przystanki na żądanie także na liniach głównych

I tak przystanki „NŻ” wyznaczano kolejno na peryferyjnych przystankach na liniach 68 i 94 oraz na ul. Zakładowej. Zarząd Dróg i Transportu zapowiedział na początku tego miesiąca wprowadzenie tego rozwiązania na liniach 51 w wariantach 51A i 51B, 61 i 66. To informacja o tyle istotna, że po raz pierwszy postoje fakultatywne uwzględnione zostały w rozkładach linii obsługiwanych taborem przegubowym (51 i 61), a nie o znaczeniu wyłącznie uzupełniającym. Organizator przewozów przedstawił nam ostateczną listę przystanków, których charakter zostanie zmieniony.

Charakter „na żądanie” otrzyma 16, a nie 17, jak planowano wcześniej, przystanków. Mowa tu o lokalizacjach: Wycieczkowa – Rogowska, Wycieczkowa – Wiewiórcza, Wycieczkowa – Nowaka-Jeziorańskiego i Wycieczkowa – sanatorium (na liniach 51 i 66), a także o skrzyżowaniach Łagiewnickiej z Przepiórczą, Pszczelną i Kuropatwią, o parze przystanków Łagiewnicka 290/292 i o stanowisku Okólna – Serwituty dla linii 66. Jeśli na danym skrzyżowaniu znajdują się przystanki w obu kierunkach jazdy, obydwa otrzymają status „NŻ”.

Łącznie będzie 39 przystanków na żądanie

– Przystanki na żądanie się sprawdziły i sukcesywnie będziemy wprowadzać je na kolejnych liniach – ocenił Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy ZDiT. – Noworoczne zmiany przyniosą kolejną pulę wiedzy do dalszych działań. Od stycznia będzie w Łodzi w sumie już 39 przystanków na żądanie – informuje.

Nasz rozmówca potwierdził też wcześniejsze informacje dotyczące możliwości wyznaczania kolejnych przystanków tego typu. – Obecnie ozważamy taką możliwość dla linii 77 i 90C. W przypadku tej drugiej miałoby to miejsce na odcinku trasy poza Łodzią, na odcinku do Brzezin. Analiza zatrzymań i kontakt z gminą pokażą, czy i kiedy zostaną tam wprowadzone przystanki na żądanie – dodaje.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony