Partnerzy serwisu:

Łódź: Projekt dla Północnej po raz trzeci

Witold Urbanowicz 16.07.2019

Łódź: Projekt dla Północnej po raz trzeci
pętla Północna w Łodzifot. Kasper Fiszer
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi ogłosił kolejny już przetarg na wykonanie projektu przebudowy trasy tramwajowej w ciągu Ogrodowej i Północnej wraz z dawną krańcówką tramwajów podmiejskich.
Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie dokumentacji na rozbudowę układu torowo-drogowego w ciągu ulic Ogrodowa – Północna na odcinku od ul. Zachodniej do ul. Franciszkańskiej wraz z przebudową pętli tramwajowej przy ul. Północnej i budową płyty odciążającej nad kanałem rzeki Łódki. Przewidziano dodatkowe rozjazdy umożliwiające zjazd z ul. Nowomiejskiej w ul. Północną (w kierunku ul. Kilińskiego) oraz dla zjeżdżających z ul. Północnej w ul. Nowomiejską (w kierunku pl. Wolności).

Termin składania ofert mija 19 sierpnia. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz doświadczenie projektanta z uprawnieniami budowlanymi w specjalności inżynieryjno-drogowej (40%). Na realizację zamówienia, wraz z uzyskaniem wszystkich pozwoleń, przeznaczono 16 miesięcy. Wykonawca będzie też sprawować nadzór autorski.

To już trzecie podejście do Północnej. Wcześniej Łódź rozpisywała już przetarg na to zadanie w formule projektuj i buduj. W zeszłym roku miasto wybrało ofertę złożoną przez konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane KEMY, Larkbud i Progreg Infracity z Łodzi, opiewającą na kwotę 49,8 mln zł brutto. Pod koniec października zamawiający poprosił wykonawcę o przedłużenie terminu związania ofertą do stycznia 2019 r. Konsorcjum takiej zgody nie złożyło w wymaganym terminie, co wymuszało unieważnienie postępowania. W kolejnym postępowaniu – na samą dokumentację projektową – okazało się, że jedna oferta została złożona wadliwe (bez możliwości odczytu), a druga przewyższa budżet zamawiającego

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony