Partnerzy serwisu:

Łódź podpisała umowę z Modertransem na 30 tramwajów

Witold Urbanowicz 26.02.2020

Łódź podpisała umowę z Modertransem na 30 tramwajów
mat. Modertrans
Dzisiaj Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi podpisał umowę z Modertransem na dostawę 30 w pełni niskopodłogowych tramwajów. Producent zaproponował model, będący rozwinięciem pojazdu Moderus Gamma LF 01 AC. Pierwszy tramwaj dotrze do Łodzi w 2022 r.
Zarząd Inwestycji Miejskich pod koniec lipca zeszłego roku ogłosił przetarg na dostawy 30 nowych pięcioczłonowych tramwajów o długości do 33 m, z co najmniej 80% niskiej podłogi. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj. O zamówienie ubiegało się czterech producentów. Ostatecznie przetarg w listopadzie zeszłego roku wygrał Modertrans z pełni niskopodłogowym tramwajem.

Dziś (26 lutego) umowa została podpisana. „Tramwaj to niskopodłogowy model, w dodatku pięcioczłonowy i oparty na 4 wózkach (w tym również wózkach skrętnych) – to pierwsza taka konstrukcja w Polsce. Nowoczesny design stanowił będzie rozwinięcie wielokrotnie nagradzanego tramwaju Moderus Gamma LF 01 AC” – zachwala Modertrans. Taką samą konstrukcję – pięć członów na czterech wózkach – będą miały też tramwaje firmy Hyundai Rotem dla Warszawy, których dostawy rozpoczną się w przyszłym roku.

Pojazdy będą wyposażone w pięć par podwójnych drzwi. Klimatyzowane tramwaje mają się charakteryzować szerokimi przejściami. Jak informuje MPK, motorniczowie będą mieli do swojej dyspozycji ergonomiczną, klimatyzowaną kabinę motorniczego, wyposażoną w wygodny, pneumatyczny i regulowany fotel, zapewniający komfort pracy i wibroizolację.

Pierwszy pojazd dla Łodzi ma zostać dostarczony po 1 marca 2022 r., a dostawy mają potrwać do końca września 2022 r. – Kursować będą na liniach tramwajowych, które obecnie są w trakcie przebudowy w ramach dużego projektu Tramwaj dla Łodzi Łącznie będzie to 11 km nowych torowisk za kwotę 660 mln zł, dofinansowaną z środków Unii Europejskiej – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony