Partnerzy serwisu:

Łódź: Ogrodowa i Północna z pętlą tramwajową do przebudowy. Jest przetarg

Witold Urbanowicz 29.12.2020

Łódź: Ogrodowa i Północna z pętlą tramwajową do przebudowy. Jest przetarg
mat. UM Łódź
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi rozpisał przetarg na przebudowę układu drogowo-torowego w ciągu ulic Ogrodowa – Północna. W ramach inwestycji przebudowana zostanie pętla tramwajowa oraz pojawią się nowe relacje skrętne.
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa układu drogowo-torowego w ciągu ulic Ogrodowa – Północna na odcinku od ul. Zachodniej do ul. Franciszkańskiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Nowomiejską i przebudową pętli tramwajowej przy ul. Północnej. To element rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi.

W ramach inwestycji rozbudowany zostanie układ torowy. Na skrzyżowaniu Pólnocnej i Nowowiejskiej pojawi się relacja skrętna południe-wschód, umożliwiająca przejazd w obu stronach między pl. Wolności a pętlą tramwajową Północna. Nieznacznie zmieni się też układ torów na pętli. Na skrzyżowaniu Północna / Wschodnia pojawią się dodatkowe pasy po zachodniej stronie. Więcej o inwestycji pisaliśmy tutaj.

Termin składania ofert mija 29 stycznia. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja i rękojmia na wykonane roboty budowlane (30%), aspekty społeczne – zatrudnienie osób bezrobotnych (10%). Na realizację prac przeznaczono 24 miesiące. Zamawiający dopuszcza zlecanie zamówień podobnych do 30% wartości zamówienia objętego pierwotną umową.

Plan zagospodarowania pętli


Schemat układu torów na pętli, mat. WU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony