Partnerzy serwisu:

Łódź ogranicza jeszcze bardziej ruch na Warszawskiej. Tramwaje na krótszej trasie

Redakcja 19.05.2021

Łódź ogranicza jeszcze bardziej ruch na Warszawskiej. Tramwaje na krótszej trasie
fot. UM Łódź
Łódź wprowadza kolejne ograniczenia w ruchu tramwajów. Od przyszłego tygodnia tramwaje linii 3 na ul. Warszawskiej dojeżdżać będą tylko do ronda Powstańców 1863 r. Spowodowane jest to złym stanem torowiska.
Jak informuje miasto, torowisko na ul. Warszawskiej zbudowane w latach 60. XX w. wymaga kompleksowej przebudowy. Już w 2019 r. skrócono kursowanie tramwajów do przystanku Skrzydlata. Teraz ruch zostanie wstrzymany na kolejnym odcinku.

Miasto niebawem ogłosi przetarg na przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla inwestycji. Pozwoli to w kolejnych krokach na pozyskanie środków zewnętrznych i wykonanie przebudowy ul. Warszawskiej. Jej modernizacja zaplanowana jest na odcinku od ronda Powstańców 1863 r. do ul. Wycieczkowej. W tej chwili w mieście trwają wewnętrzne prace nad koncepcją przebudowy oraz wytycznymi do przetargu.

Do momentu przebudowy, tramwaje kursować będą od 24 maja 2021 r. do ronda Powstańców 1863 r., a na pozostałym odcinku kurować będzie linia autobusowa Z3. W najbliższy weekend trzeba będzie wykonać nakładkę torową na rondzie Powstańców 1863 r., co spowoduje, że w weekend tramwaje nie będą kursować po ul. Łagiewnickiej.

Miasto przekonuje, że co roku remontuje kolejne odcinki łódzkiej sieci tramwajowej, aby odrobić zaległości braku modernizacji i rozbudowy sieci sprzed lat. Jednakże możliwości finansowe są ograniczone, aby bez zmian utrzymywać całą sieć tramwajową do zakończenia wszystkich zaplanowanych inwestycji.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony