Partnerzy serwisu:

Łódź odda Zgierzowi organizację komunikacji do Ozorkowa

Kasper Fiszer 24.11.2021

Łódź odda Zgierzowi organizację komunikacji do Ozorkowa
Autobus zgierskiej komunikacji miejskiej w Łodzifot. Kasper Fiszer
Po otwarciu tramwajowej linii 45 Łódź nie będzie już organizatorem komunikacji zastępczej za niekursujący od prawie czterech lat tramwaj 46 do Ozorkowa. Stolica aglomeracji nie zapewni też komunikacji nocnej pomiędzy miastami. Rolę tę ma przejąć Zgierz.
Niedawno informowaliśmy na naszych łamach o problemach, jakie mogą wystąpić po otwarciu linii tramwajowej do Zgierza na trasie do Ozorkowa. Zawieszony nadal będzie bowiem ruch na linii 46, która od 2018 r. pozostaje nieczynna w związku ze złym stanem technicznym infrastruktury. Obecnie w zastępstwie pomiędzy miastami funkcjonuje linia autobusowa Z46, której organizatorem, podobnie jak zawieszonej 46, jest Łódź.

Łódź: Nie będziemy już decydować o komunikacji nocnej

Coraz więcej wskazuje jednak na to, że organizacja komunikacji do Ozorkowa znacząco się zmieni. Z wcześniejszych zapowiedzi wynikało bowiem, że podłódzkie gminy rozważają samodzielną organizację kursów autobusowych, które zostałyby skomunikowane z tramwajem w Zgierzu. Założenia te potwierdziła właśnie sama Łódź.

– Te kwestie pozostaną w gestii Zgierza – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi, pytany o linię Z46 i o komunikację nocną pomiędzy Łodzią a Zgierzem. Dziś autobus zastępczy kursuje bowiem całą dobę, podobnie zresztą jak tramwajowe 46 przed likwidacją jego kursów. – Po naszej stronie pozostanie obsługa linii tramwajowej do Zgierza – dodaje nasz rozmówca.

Problemy dla jednych, ułatwienia dla innych

Dla pasażerów oznacza to duże zmiany, także w zakresie taryfy biletowej. Dziś można dojechać aż do Ozorkowa, korzystając z biletów łódzkich – czasowych (kosztują tyle samo co na terenie miasta) bądź strefowych (dotyczy to zwłaszcza biletów okresowych; są nieco droższe niż obowiązujące tylko w Łodzi, jeśli mają być honorowane zarówno poza stolicą aglomeracji, jak i w niej samej, bądź tańsze, jeśli użytkownik nie chce jeździć po Łodzi, a jedynie po jej obrzeżach). Z46 nie jest natomiast w pełni zintegrowane taryfowo z autobusami komunikacji zgierskiej.

Teraz najprawdopodobniej układ ten zostanie odwrócony: jadąc autobusem z Ozorkowa do Zgierza i przesiadając się tam do tramwaju, trzeba będzie skasować drugi bilet. Nie będzie to natomiast konieczne, jeśli przesiadka będzie odbywać się pomiędzy autobusami zgierskiej komunikacji miejskiej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony