Partnerzy serwisu:

Łódź: Nowy ciąg pieszo-rowerowy na przedmieściu

Roman Czubiński 05.11.2021

Łódź: Nowy ciąg pieszo-rowerowy na przedmieściu
fot. ŁÓDŹ.PL
Do końca roku ma zakończyć się budowa ciągu pieszo-rowerowego na granicy Teofilowa i Kochanówki. Nowy odcinek będzie liczył niecałe pół kilometra, jednak jego znaczenie dla mieszkańców będzie duże. Pieniądze na inwestycję pochodzą z budżetu obywatelskiego.
Odcinek Aleksandrowskiej, na którym powstaje nowa infrastruktura, liczy ok. 350 metrów. Ulica jest na tym odcinku drogą krajową, przenoszącą ruch do i z Aleksandrowa Łódzkiego, Poddębic i Konina – w dodatku tuż za Szczecińską jej przekrój zwęża się z 6 do 2 pasów ruchu. Intensywny ruch samochodowy sprawia, że jazda rowerem po jezdni jest tu mocno utrudniona. Na budowie CPR skorzystają jednak nie tylko rowerzyści, ale i piesi – dotychczasowy chodnik był w złym stanie.

Zadanie o nazwie „Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Aleksandrowskiej na odcinku od ul. Szczecińskiej w kierunku ul. Lechickiej” otrzymało w ubiegłorocznym głosowaniu 786 głosów. Było jednym z zaledwie dwóch zadań, które udało się przegłosować mieszkańcom osiedla Bałuty Zachodnie. Koszt inwestycji po weryfikacji ustalono na 435 tysięcy złotych.

Prace mają zakończyć się do końca grudnia. Na razie na pasie o szerokości 3 metrów wylano już pierwszą warstwę asfaltu. Trwa układanie krawężników. Przy przejściach dla pieszych mają zostać ułożone płytki kierunkowe dla osób słabo widzących i niewidomych. Przewidziano też prace towarzyszące – przebudowę dojazdów do posesji oraz uporządkowanie przyległego terenu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony