Partnerzy serwisu:

Łódź: Nowy autobus skomunikowany z ŁKA

Kasper Fiszer 22.08.2018

Łódź: Nowy autobus skomunikowany z ŁKA
Autobus w ŁodziFot. Kasper Fiszer
Wraz z początkiem września na mapie komunikacyjnej Łodzi pojawi się nowe połączenie oznaczone symbolem B. Będzie ono dowozić do dużego centrum logistycznego położonego w rejonie stacji kolejowej na Olechowie. Pasażerowie jadący pociągami będą jednak... przesiadać się na skomunikowane z nimi autobusy na przystanku Łódź Dąbrowa.
Jak poinformowała niedawno Łódzka Kolej Aglomeracyjna, rozkład jazdy obowiązujący od 2 września będzie uwzględniał skomunikowania pociągów kursujących po tzw. łódzkiej kolei obwodowej z autobusami dowożącymi do dużych zakładów pracy. – We współpracy z Zarządem Dróg i Transportu część pociągów ze stacji Łódź Widzew i z kierunku Łodzi Kaliskiej zostanie skomunikowanych z nową linią autobusową B, która połączy przystanek osobowy Łódź Dąbrowa z zakładami przemysłowymi położonymi przy ulicy Jędrzejowskiej – czytamy w oficjalnym komunikacie przewoźnika.

We wrześniu autobus, w przyszłości kolej?

Na mapie łódzkiej komunikacji miejskiej pojawi się więc nowa linia autobusowa, która obsłuży rejon pozostający dotychczas zasadniczo poza systemem transportu publicznego. – Linia B kursować będzie od września na trasie Dworzec Łódź Dąbrowa – Dąbrowskiego – Tomaszowska – Jędrzejowska – Jędrzejów BSH – zapowiada Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi. Nazwa nowego krańca jednoznacznie wskazuje jego planowaną lokalizację: będzie on sąsiadować z ogromną, zajmującą aż 79 tys. metrów kwadratowych centrum bazą dystrybucyjną.

Znajduje się ona w rejonie kolejowej stacji towarowej Łódź Olechów. W lipcu pisaliśmy o planach obsługi powstającej tam strefy przemysłowej dzięki kolei miejskiej, te trzeba jednak na razie uznać za bardzo dalekosiężne. Tym niemniej lokalizacja na obrzeżach miasta, ale w pobliżu zjazdu z autostrady A1 i tuż przy największej stacji towarowej w regionie, będzie najprawdopodobniej sprzyjać rozwojowi działalności gospodarczej, co przyczyni się do zwiększenia zapotrzebowania na transport publiczny.

W dni robocze pięciokrotnie więcej kursów niż w weekendy

Póki co uruchomienie autobusu należy traktować w kategoriach bardzo dużej poprawy oferty przewozowej. – Linia oznaczona jest literą – tak jak wszystkie pozostałe linie pracownicze, które dojeżdżają do terenów przemysłowych (linie D, G, H i W). W dni robocze uruchamiane będzie ok. 20 kursów, a w soboty i niedziele – po cztery kursy. Linia kursować będzie w godzinach szczytu – powiedział nam Tomasz Andrzejewski.

Choć ZDiT nazywa połączenie pracowniczym, będzie ono funkcjonować tak, jak wszystkie inne linie łódzkiego transportu zbiorowego. Kursy będą więc miały charakter otwarty. – Obsługę zapewni MPK-Łódź – stwierdził nasz rozmówca.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony