Partnerzy serwisu:

Łódź: Linie do Andrespola włączone do taryfy miejskiej

Roman Czubiński 22.11.2017

Łódź: Linie do Andrespola włączone do taryfy miejskiej
fot. Kasper Fiszer (2014)
Od początku przyszłego roku linie podmiejskie Łódź – Bedoń i Łódź – Janówka przez Andrespol zostaną włączone w system taryfowy lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi. Połączenia na skróconej trasie otrzymają numery odpowiednio: 201 i 202. Nie zmienią się natomiast obsługujący obie trasy przewoźnicy ani tabor, większych zmian nie będzie też w rozkładzie jazdy.
Według komunikatu Urzędu Gminy w Andrespolu zmiany oznaczają wyjście naprzeciw postulatom mieszkańców Bedonia i Andrespola. Główną korzyść ma stanowić zmniejszenie kosztów podróżowania, szczególnie w przypadku przejazdów regularnych. – Na obydwu liniach będą obowiązywać jednorazowe i okresowe bilety MPK (takie jak dla naszej strefy taryfowej – np. na linii 82), co oznacza, iż nie będzie konieczności zakupu np. 2 „migawek” dla osób, które korzystały z usług przewoźnika gminnego i MPK – wyjaśniają urzędnicy. Granica strefy taryfowej znajdzie się przy ul. Andrzejki.

– Inicjatywa wyszła ze strony władz gminy Andrespol – mówi rzecznik łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu Tomasz Andrzejewski. ZDiT nie będzie jednak wymagał przemalowania autobusów ani spełniania przez nie określonych standardów. Organizatorem transportu pozostanie gmina Andrespol, a obie linie nadal będzie obsługiwał wynajęty i opłacany przez nią przewoźnik prywatny.

Trasa linii 201 z Bedonia i 202 z Janówki na terenie Łodzi zostanie skrócona ze Skrzyżowania Marszałków (al. Piłsudskiego – Śmigłego-Rydza) do pętli Rokicińska – Puszkina w pobliżu dworca Łódź Widzew. Możliwość szybkiego dostania się dalej w kierunku centrum miasta mają zapewnić postoje na wspólnym przystanku autobusowo-tramwajowym Rokicińska – Gogola. Poza tym sieć obsługiwanych przystanków oraz trasa (włącznie z niektórymi kursami przez Kraszew na linii do Janówki) pozostanie bez zmian. Nieco zmniejszona, według wstępnego projektu rozkładów jazdy, zostanie liczba kursów (z 20 do 18 par w przypadku Bedonia i z 18 do 17 par dla Janówki) – choć rozkłady będą jeszcze konsultowane z mieszkańcami gminy. Godziny odjazdów uległy niewielkim zmianom.

Przez teren gminy Andrespol już obecnie przejeżdżają linie autobusowe w taryfie lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi – obsługiwane przez łódzkie MPK 82B do Stróży i 90C do Brzezin. Ich trasy i rozkłady jazdy mają pozostać bez zmian.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Integracja biletowa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony