Partnerzy serwisu:

Łódź: Liczba pasażerów komunikacji miejskiej spadła o 80 proc.

Kasper Fiszer 27.03.2020

Łódź: Liczba pasażerów komunikacji miejskiej spadła o 80 proc.
fot. Kasper Fiszer
Nowe zasady funkcjonowania transportu publicznego wymusiły wprowadzenie pewnych zmian w obsadzie taborowej na liniach tramwajowych i autobusowych. Przygotowane zostały też pojazdy rezerwowe, które w razie potrzeby będą dublować kursy rozkładowe. Liczba pasażerów jest jednak znacznie niższa niż przed początkiem epidemii, więc transport, mimo obostrzeń, ma funkcjonować bez większych problemów.
Wczoraj zaczęły obowiązywać dodatkowe ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej wynikające z regulacji przyjętych przez Radę Ministrów. W pojazdach transportu publicznego może znajdować się tylko tylu pasażerów, ile wynosi liczba miejsc siedzących podzielona przez dwa. – W najbliższych dniach na drzwiach autobusów i tramwajów pojawią się naklejki informujące, ilu podróżnych może bezpiecznie korzystać z danego pojazdu – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi.

Znaczny spadek liczby użytkowników komunikacji miejskiej

Na ile poważne są problemy organizatora związane z nowymi regulacjami? – Obecnie liczba pasażerów spadła o 80 proc. – stwierdza nasz rozmówca. – Na bieżąco monitorujemy napełnienia i podejmujemy decyzję o zwiększeniu liczby kursów czy o zamianie pojazdów – dodaje, wskazując, że priorytetem ZDiT jest zapewnienie możliwości bezpiecznego dojazdu do pracy, zwłaszcza na liniach prowadzących do dużych zakładów.

Przedstawiciel samorządu zapowiada przy tym, że w związku z ograniczeniami na linie autobusowe w pierwszej kolejności wysyłane będą pojazdy przegubowe. Zwiększona została też podaż miejsc na niektórych liniach tramwajowych. Wagony 805Na kursują bowiem aktualnie w składach (dotychczas na części linii, zwłaszcza w weekendy, zdarzały się „solówki”).

MPK przygotuje pojazdy rezerwowe

– Funkcjonować będą też autobusy rezerwowe, które w razie potrzeby pojadą za pojazdem rozkładowym – mówi Tomasz Andrzejewski. Dodaje on, że miasto liczy przy tym na dyscyplinę wśród pasażerów. – Każdy z nas musi zastosować się do regulacji i zachowywać zasady higieny w trosce o zdrowie swoje i innych pasażerów – tłumaczy.

Tymczasem w rozkładzie jazdy linii Z41 łączącej Łódź z Pabianicami zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pojawią się kolejne cięcia. Dotyczą one rozkładu sobotniego i niedzielnego. W dni wolne autobus kursować będzie tylko raz na godzinę.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony