Partnerzy serwisu:

Łódź kolejnym miastem z car-sharingiem dostawczaków

Kasper Fiszer 10.12.2018

Łódź kolejnym miastem z car-sharingiem dostawczaków
Samochód dostawczy CityBeefot. CityBee
W ramach systemów sharingowych w Łodzi można wypożyczyć już nie tylko samochód osobowy, rower czy skuter, ale także pojazd dostawczy. W mieście pojawiło się pierwszych piętnaście aut z logo operatora CityBee. Można je znaleźć w siedmiu strefach parkowania.
Na początku października spółka CityBee Polska weszła na polski rynek car-sharingowy, oferując pierwszy w stolicy system krótkich wypożyczeń samochodów dostawczych. Przez ostatnie trzy miesiące firma znacząco rozszerzyła swoją ofertę, wprowadzając usługę do kolejnych miast. – Pod koniec października auta pojawiły się w Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście. Na początku listopada wjechały na Śląsk. 27 listopada były już także w Łodzi i Poznaniu – wylicza Łukasz Belowski z biura prasowego CityBee. – W minionym tygodniu do naszej sieci dołączył Białystok i Lublin – dodaje. Na tym plany rozwojowe się jednak nie kończą. – Mamy nadzieję, że do końca roku uda nam się jeszcze uruchomić usługę w kolejnych miastach – mówi nasz rozmówca.

Strefy wyznaczono pod centrami handlowymi

Na razie po Łodzi kursuje 15 samochodów dostawczych z logo CityBee. Wszystkie to fiaty ducato (w innych miastach eksploatowane są także volkswageny craftery). Zasady ich wypożyczania są nieco odmienne niż w przypadku klasycznych systemów car-sharingowych oferujących auta osobowe. – Ze względu na duże rozmiary pojazdy CityBee są dostępne tylko w wyznaczonych strefach, w których zaparkowanie 6-metrowego samochodu nie sprawi problemu – tłumaczy nasz rozmówca.

Czas wynajmu liczony jest więc do momentu pozostawienia pojazdu w jednej ze wspomnianych stref i zakończenia korzystania z usługi w aplikacji na smartfony. – Liczba stref nie jest zamknięta i będzie sukcesywnie rozwijana, również z wykorzystaniem rekomendacji użytkowników – zapewnia nas Łukasz Belowski. Obecnie strefy znajdują się głównie pod większymi sklepami: u zbiegu al. Włókniarzy z Pojezierską (Tesco), w rejonie ul. Ogrodowej – pod Manufakturą, przy ul. Inflanckiej (E. Leclerc), przy Brzezińskiej (centrum handlowe M1), przy ul. Widzewskiej (Tesco), przy Kilińskiego na Górnej (Neonet) i na Chocianowicach (Port Łódź).

Taryfa uwzględnia możliwość wypożyczenia na kilka minut, dzień lub tydzień

Pod centrum handlowym Port Łódź, w którym znajduje się m.in. sklep meblowy Ikea, już wcześniej można było wypożyczyć auto dostawcze – z systemu Traficar. Samochody konkurenta są jednak mniejsze, a w mieście nie wyznaczono dodatkowych stref, w których można pozostawić auto. CityBee jest więc pierwszym car-sharingiem samochodów dostawczych o relatywnie dużym zasięgu w Łodzi. Dodatkowo można wykorzystać pojazd do przemieszczania się pomiędzy wszystkimi polskimi miastami, w których dostępna jest usługa.

Wśród podstawowych zalet CityBee Łukasz Belowski wymienia m.in. rozmiar oferowanych pojazdów. – Są to jedne z największych samochodów, które można prowadzić z prawem jazdy kategorii B. Ducato mają pojemność ponad 13 metrów sześciennych i mogą zabrać prawie 1,5 tony ładunku, w tym elementy o długości do 3,5 metra – opisuje. Wskazuje on także na cennik przyjazny osobom wynajmującym pojazd np. na kilka godzin czy dni. – Stawki za czas użytkowania są zróżnicowane w zależności od długości wynajmu i wynoszą 0,99 zł za minutę, 49 zł za godzinę, 219 zł za dzień lub 1299 zł za tydzień. Żaden operator nie oferuje takiego cennika – mówi przedstawiciel CityBee. Do tego należy doliczyć osobną opłatę za przejechane kilometry, która jest jednak naliczana tylko wówczas, gdy w ciągu jednego dnia przejedziemy więcej niż 50 km.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony