Partnerzy serwisu:

Łódź: Kolejny przetarg MPK na podwykonawstwo

Roman Czubiński 27.04.2020

Łódź: Kolejny przetarg MPK na podwykonawstwo
fot. MJ
Na początku czerwca łódzkie MPK otworzy oferty w przetargu na obsługę dwóch linii autobusowych. Przewoźnik, od lat borykający się z niedoborem rąk do pracy, chce zlecić na zewnątrz przewozy na jednej wielowariantowej linii zwykłej oraz na trasie zastępczej wzdłuż modernizowanej linii tramwaju podmiejskiego.
Zamówienie dotyczy obsługi linii zastępczej za tramwaj do Pabianic Z41 (część 1) oraz linii 60 z wariantami A, B, C i D z pętli pod centrum handlowym Tulipan na Starym Widzewie do Strykowa, Dobrej i na północno-wschodnie rubieże Łodzi. Wyznaczono długi okres obsługi – umowa ma obowiązywać przez trzy lata. 95% punktów w przetargu można otrzymać za cenę usługi, pozostałych 5% – za wyposażenie taboru w klimatyzację.

Termin składania ofert upływa 2 czerwca. Warto przypomnieć, że zarówno dla linii Z41, jak i 60 próbowano już wybrać podwykonawcę jesienią ubiegłego roku. Oferenci żądali jednak zbyt wysokich kwot za usługę. Przetarg nie został więc rozstrzygnięty.

Nie będzie to pierwszy w ostatnim czasie przypadek korzystania przez łódzkiego przewoźnika z usług podwykonawców. Od 1 marca linie zastępcze Z45 do Zgierza i Z46 do Ozorkowa obsługuje na jego zlecenie BP Tour. W dwa tygodnie później ten sam przewoźnik zaczął też wystawiać swoje pojazdy na linii Z43 z wariantami do Konstantynowa i Lutomierska. Łącznie BP Tour obsadza na liniach zastępczych 13 brygad. Również w tym przypadku kontrakt zawarto na okres trzech lat.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony