Partnerzy serwisu:

Łódź: Kolejny odtworzeniowy remont torów

Roman Czubiński 09.11.2020

Łódź: Kolejny odtworzeniowy remont torów
fot. UMŁ
Pracownicy Zakładu Torów i Sieci MPK Łódź rozpoczęli prace przy wymianie torowiska na skrzyżowaniu Kopcińskiego i Narutowicza. Remont rozpoczął się od wlotu zachodniego. Zakończenie prac przewidziano na grudzień.
Tory na skrzyżowaniu wymieniano ostatnio w roku 2001. Bardzo intensywna eksploatacja (oprócz kilku linii kursujących tędy rozkładowo ze skrzyżowania korzystają także tramwaje jadące z i do zajezdni przy Telefonicznej) spowodowała jednak szybkie zużycie, szczególnie na łukach. – Prace są konieczne do wykonania, aby zapewnić ciągłość kursowania tramwajów – uzasadniają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Prace są prowadzone pod ruchem samochodowym. Konieczne było jednak wycofanie ze skrzyżowania tramwajów. Linie 9 i 13 zostały skierowane objazdem od dworca Łódź Fabryczna przez ul. Kilińskiego i al. Piłsudskiego. Tramwaje linii 12 i 18 od strony Retkini zawracają na pętli ulicznej przy dworcu, w zamian na Stoki wydłużono linię 17. Uruchomiono linię zastępczą Z12 z dworca (przystanek przy Parku Moniuszki) przez Kopcińskiego (wjazd kieszeniowy na Pl. Mikulskiego i Wydawniczą) do Szpitala CKD. W drugą stronę autobusy zastępcze mają omijać rozkopany fragment skrzyżowania przez Kopcińskiego, Jaracza i POW. W podobny sposób zmieniono trasę linii 58 z wariantami oraz nocnej N7.

Po ukończeniu nowych torów w pasie ul. Kopcińskiego i na zachodnim wlocie ul. Narutowicza rozpocznie się drugi etap. Wymienione zostanie wtedy torowisko na tarczy skrzyżowania. Nastąpią też zmiany w tymczasowej organizacji ruchu. – Prace zakończą się przed świętami Bożego Narodzenia – zapewnia magistrat. Dotychczasowe remonty w wykonaniu ZTiS MPK (Gdańska, Narutowicza, al. Politechniki, Telefoniczna) kończyły się w założonym terminie, co pozwala mieć nadzieję, że będzie tak i tym razem. Dodatkową korzyścią jest brak konieczności ogłaszania przetargu. Taki tryb jest jednak możliwy tylko przy czysto odtworzeniowym charakterze prac.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony