Partnerzy serwisu:

Łódź: Kolejne awaryjne zamknięcie linii tramwajowej

Kasper Fiszer 26.02.2021

Łódź: Kolejne awaryjne zamknięcie linii tramwajowej
Tramwaj linii 5 (zdjęcie ilustracyjne)fot. Kasper Fiszer
Tramwaje nie wrócą na krótki odcinek ul. Limanowskiego od Zachodniej do Zgierskiej. Torowisko jest tam bowiem w złym stanie technicznym – informuje łódzkie MPK. To kolejny przypadek awaryjnego wyłączania z ruchu trasy tramwajowej w aglomeracji.
Pomimo licznych planów inwestycyjnych Urzędu Miasta Łodzi tutejsza sieć tramwajowa wciąż pogrążona jest w kryzysie techniczno-organizacyjnym. W związku ze złym stanem torowisk i sieci górnej zamknięte są obecnie nie tylko wszystkie linie podmiejskie, ale także odcinki w samej Łodzi: na ul. Warszawskiej, na Dołach, do pętli Śląska i Koziny, w ciągu ul. Legionów. Tylko na trasach do Zgierza i Pabianic toczą się obecnie prace remontowe. Pozostałe linie są nieczynne, ale nie odbywają się tam żadne prace.

Objazdy dla piątki i szóstki będą utrzymane

Dodatkowym utrudnieniem dla łodzian było w ostatnim czasie zamknięcie ul. Franciszkańskiej na Bałutach w związku z awarią wodociągową. W poniedziałek 1 marca ulica ma zostać ponownie otwarta. Jak poinformowało dziś na swoich stronach internetowych Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Łódź, nie będzie to jednak oznaczać zakończenia objazdów w tej części miasta.

– W związku ze złym stanem technicznym torowiska tramwajowego w ul. Limanowskiego na odcinku od Zgierskiej do Zachodniej od dnia 1 marca 2021 r. (po otwarciu do ruchu ul. Franciszkańskiej) tymczasowy objazd dla linii 5 i 6 oraz zjazdy i wyjazdy linii 2 na/z Teofilowa zostaną zachowane jak obecnie – czytamy w krótkim komunikacie przewoźnika. Linia nr 5 będzie więc wciąż kursować ulicami Zachodnią, Ogrodową i Kilińskiego. Szóstka pojedzie zaś prosto Zachodnią bez wykonywania pętli wokół Starego Miasta.

Krótki łącznik pomiędzy Zachodnią a Zgierską

Zamknięty został więc krótki, ok. 200-metrowy odcinek torowiska będący łącznikiem pomiędzy tzw. trasą ŁTR, głównym ciągiem komunikacyjnym w osi północ – południe, a biegnącym równolegle torowiskiem w ciągu ulic Zgierskiej i Nowomiejskiej (ale bez możliwości zjazdu w Zachodnią – układ torowy powodował, że trasa była wykorzystywana tylko przez tramwaje jadące dalszym odcinkiem ul. Limanowskiego). Na razie nie wiemy, czy i kiedy ruch zostanie tam wznowiony. O szczegółach będziemy informować po ogłoszeniu planów w tym zakresie przez Urząd Miasta Łodzi.

Dalszy fragment ul. Limanowskiego – od Zachodniej do skrzyżowania z al. Włókniarzy – był modernizowany kilka lat temu. Nie ma więc groźby zawieszenia ruchu na kolejnym odcinku tej ważnej dla obsługi Bałut trasy. Ostatni tramwaj przejechał po zamykanym formalnie w poniedziałek torowisku w połowie stycznia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony