Partnerzy serwisu:

Łódź: Kolejna ulica-ogród na Starym Polesiu

Roman Czubiński 24.07.2021

Łódź: Kolejna ulica-ogród na Starym Polesiu
fot. Urząd Miasta Łodzi
Ulica 28. Pułku Strzelców Kaniowskich między Więckowskiego a Zieloną stanie się ulicą-ogrodem z dużą ilością zieleni. Władze miasta chwalą się zaprojektowaniem przebudowy we współpracy z mieszkańcami oraz wykorzystaniem rosnących tam już drzew. Inwestycja, wraz z wymianą wodociągu, potrwa 7 miesięcy.
Wcześniejszy odcinek ulicy (od al. 1 Maja do Więckowskiego) został przebudowany w latach 2016-2017. Teraz swoje oblicze zmieni fragment od Więckowskiego do Zielonej. Choć ogólna idea ulicy-ogrodu (duża ilość zieleni, szersze chodniki kosztem jezdni, nawierzchnia z kostki, uporządkowanie parkowania) zostanie zachowana, szczegóły projektu – takie jak dobór gatunków roślin – zostały uzgodnione z mieszkańcami oraz z działaczami społecznymi.

Chodniki zostaną poszerzone do 2 metrów. Tylko przy drzewach zaplanowano zwężenia przestrzeni dla pieszych. Jezdnia i chodniki zostaną wykonane z kostki betonowej, a miejsca parkingowe dla 17 samochodów – z granitowej. Podobnie jak na pozostałych odcinkach ulic-ogrodów na Starym Polesiu, przewidziano też nowe energooszczędne oświetlenie, ławki, stojaki na rowery i inne elementy małej architektury. Przy jednej z kamienic powstanie zdrój uliczny.

Rosnące wzdłuż ulicy szpalery kasztanowców zostaną zachowane i uzupełnione o 9 kolejnych drzew. Nowe rośliny będą kasztanowcami czerwonymi – odmiana ta wyróżnia się zabarwieniem kwiatów, mniejszymi rozmiarami i późniejszą porą kwitnienia. Uzupełnieniem dla nich będą krzewy i byliny.

Zanim jednak będzie można zaaranżować ulicę na nowo, Łódzka Spółka Infrastrukturalna – korzystając z usunięcia starej nawierzchni – przeprowadzi wymianę wodociągu. Rozpoczęły się już prace przygotowawcze. Według kontraktu z wykonawcą ulica ma być gotowa w lutym przyszłego roku. Prace będą kosztowały 3,2 mln zł.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony