Partnerzy serwisu:

Łódź Kaliska: Na terenie PKS staje Lidl

Kasper Fiszer 06.05.2019

Łódź Kaliska: Na terenie PKS staje Lidl
fot. Rami Tarawneh, lic. CC BY-SA 2.5
Choć autobusów kursujących z dworca PKS Łódź Kaliska ubywa, niebawem znacznie zwiększyć się liczba korzystających z tamtejszego parkingu. Na terenie należącym do łódzkiego przewoźnika budowany jest bowiem sklep sieci Lidl. Jego otwarcie ma nastąpić w najbliższych tygodniach.
Podczas gdy PKP SA ma duże problemy ze znalezieniem najemców powierzchni komercyjnych Łodzi Fabrycznej, a na terenie obiektu wciąż nie ma żadnego sklepu spożywczego, na obszarze węzła Łódź Kaliska budowany jest Lidl. Sieciowy dyskont powstaje od strony dworca autobusowego (w miejscu, które jeszcze niedawno pozostawało jego częścią). W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także stacja kolejowa, choć dojście na nią w związku z likwidacją bezpośredniego przejścia przy budynku poczty jest nieco utrudnione.

Bez zakupów w niedziele, za to z alkoholem w dzień powszedni

– Nowy sklep w Łodzi zlokalizowany jest przy ul. Karolewskiej na terenie należącym do PKS Łódź – potwierdza Aleksandra Robaszkiewicz, communications manager w Lidl Polska. Zapowiada, że otwarcie sklepu nastąpi już w pierwszej połowie maja. Co ciekawe, lokalizacji dyskontu na terenie węzła komunikacyjnego nie można łączyż z wprowadzonym w zeszłym roku zakazem handlu w znaczną część niedziel.

–Sklep nie znajduje się on na terenie dworca, dlatego będzie czynny od poniedziałku do soboty oraz w niedzielę handlową – mówi bowiem nasza rozmówczyni. Zapowiada, że w sklepie oferowane będą standardowo artykuły spożywcze i przemysłowe, a w planach jest także uzyskanie zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Byłoby to niemożliwe, gdyby Lidl otworzył swoją placówkę bezpośrednio na samym dworcu.

Sieć nie ma konkretnych planów obecności na dworcach komunikacyjnych

Czy polityka rozwoju jednej z największych sieci handlowych w kraju zakłada otwieranie nowych placówek w węzłach komunikacyjnych? Biuro prasowe Lidla nie odpowiada na to pytanie wprost. Aleksandra Robaszkiewicz wskazuje, że obecnie działa już ponad 670 marketów Lidla, a każdego roku otwieranych jest kilkadziesiąt kolejnych. – Takie tempo ekspansji planujemy utrzymać, rozwijając się w sposób organiczny – stwierdza przedstawicielka koncernu. Dodaje, że strategia sieci zakłada obecność w najlepszych możliwych, dobrze skomunikowanych lokalizacjach w miejscowościach powyżej 8 tys. mieszkańców.

Po otwarciu nowej, podziemnej Łodzi Fabrycznej znaczenie komunikacyjne węzła Łódź Kaliska istotnie spadło. Wraz z kurczeniem się oferty przewozowej łódzkiego PKS i przenoszeniem się znacznej części innych przewoźników na nowy obiekt zmniehjsza się liczba kursów realizowanych z dworca utrzymywanego przez łódzkie przedsiębiorstwo. Rola stacji kolejowej prawdopodobnie ponownie jednak wzrośnie po oddaniu do użytku tunelu średnicowego Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź-Żabieniec.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony