Partnerzy serwisu:

Łódź idzie w ślady Warszawy. Od dziś można odraczać ważność biletów okresowych

Roman Czubiński 23.03.2020

Łódź idzie w ślady Warszawy. Od dziś można odraczać ważność biletów okresowych
Tramwaj w Łodzifot. MJ
Pandemia koronawirusa skłoniła władze łódzkiego przewoźnika do umożliwienia pasażerom zmiany terminu obowiązywania biletów kodowanych na karcie „Migawka”. Od dziś do końca roku można jednorazowo zawiesić ważność biletu. Niewykorzystane dni będzie można wykorzystać po unormowaniu sytuacji.
Termin ważności „Migawki” można przesunąć za pośrednictwem internetowego formularza, dostępnego na stronie www.migawka.lodz.pl. Należy podać w nim adres email. Imię właściciela karty (nie ma obowiązku podawania pełnych danych osobowych) oraz numer karty. Można też wybrać dzień, z którym ma nastąpić zawieszenie – jeśli właściciel Migawki tego nie zrobi, przyjmuje się datę złożenia wniosku. Wpłynięcie wniosku zostanie potwierdzone mailowo. Zmiany można dokonać tylko raz. Czas na złożenie dyspozycji upływa z końcem roku.

Po ustaniu zagrożenia epidemicznego na stronie Migawki ma pojawić się kolejny formularz, za pomocą którego będzie można odwiesić bilet. Cały niewykorzystany okres ważności będzie można wykorzystać, począwszy od wybranej daty. Również tu na razie przewidziano jako granicę koniec 2020 r.

Pandemia koronawirusa COVID-19 spowodowała bardzo duży spadek zapotrzebowania na przewozy. Zawieszono lekcje w szkołach i zajęcia na uczelniach, odwołano imprezy masowe, a część pracowników instytucji publicznych i firm prywatnych wykonuje swoja pracę z domu. Z tego powodu do odwołania ograniczono w Łodzi kursowanie większości linii tramwajowych i autobusowych (przeważnie w dni powszednie pojazdy kursują według rozkładów sobotnich z drobnymi korektami), a niektóre warianty w niedziele i święta zawieszono w ogóle. Część pociągów zawiesiła także Łódzka Kolej Aglomeracyjna, w granicach Łodzi zintegrowana taryfowo z lokalnym transportem zbiorowym.

Z problemem niewykorzystanych biletów okresowych zmagają się pasażerowie w całej Polsce. Jak niedawno pisaliśmy, na podobny krok zdecydował się Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport