Partnerzy serwisu:

Łódź: Drugie podejście z Przybyszewskiego. Są środki, jest przetarg

Witold Urbanowicz 27.07.2021

Łódź: Drugie podejście z Przybyszewskiego. Są środki, jest przetarg
fot. Google Maps
Zarząd Inwestycji Miejskich w łodzi ogłosił nowy przetarg na przebudowę ok. 800-metrowego ulicy Przybyszewskiego na wschód od pl. Reymonta wraz z torowiskiem tramwajowym.
Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego przez Zarząd Inwestycji Miejskich, jest realizacja zadania przebudowa ul. Przybyszewskiego na odcinku od placu Reymonta do posesji nr 42. To w sumie 800 m torowiska. Zamówienie jest realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. Zakres robót obejmuje całą szerokość pasa drogowego. Z postępowania wydzielono zakres prac Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej, związany z przebudową wodociągu.

Termin składania ofert jest krótki i mija 9 sierpnia. O wyborze zdecydują cena (60%), gwarancja jakości i rękojmi (40%). Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień podobnych do 50% wartości zamówienia podstawowego. Na realizację zamówienia przeznaczono 18 miesięcy.

To już kolejne postępowanie na wykonanie tych prac. Poprzednie zostało w czerwcu unieważnione. Najtańsza oferta, po aukcji elektronicznej, opiewała na kwotę 42,3 mln zł brutto – to o 9,2 mln zł powyżej budżetu. Zamawiający poinformował, że nie jest w stanie zwiększyć środków.

Teraz jest szansa, że uda się wybrać wykonawcę. Niedawno marszałek województwa łódzkiego przyznał Łodzi środki w wysokości 102 mln zł – z dużym udziałem środków unijnych – na przebudowę Przybyszewskiego. Chodzi o odcinek objęty przetargiem, a także budowę od nowa wiaduktów nad torami kolejowymi na Zarzewie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony