Partnerzy serwisu:

Łódź: Będzie autobus dowozowy do ŁKA na Olechowie

Kasper Fiszer 30.01.2020

Łódź: Będzie autobus dowozowy do ŁKA na Olechowie
fot. Kasper Fiszer
Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest zadowolona z wyników osiąganych na nowej linii miejskiej Łódź-Chojny – Łódź-Olechów – Łódź-Widzew. Zainteresowanie podróżnych ma się wkrótce zwiększyć, bo przewoźnik zapowiada uruchomienie autobusu dowozowego do jednego z największych olechowskich zakładów pracy. Przewoźnik zapewnia, że dobre wyniki notuje także na trasie Kutno – Łowicz, której obsługę przejął od Polregio.
W grudniu zeszłego roku samorząd województwa łódzkiego uruchomił pociągi kursujące na trasie Łódź-Chojny – Łódź-Olechów – Łódź-Widzew. Kursy realizowane są w porach zmian w dużych, pracujących w systemie trzyzmianowym zakładach na Olechowie i zatrzymują się tam na trzech wyremontowanych, nieczynnych od długiego czasu przystankach Łódź-Olechów-Zachód i Łódź-Olechów-Wiadukt, a także na działającym od kilku lat, ale jedynie w okresie prowadzenia objazdów, Łódź-Olechów-Wschód. Większość połączeń realizuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna, część – Polregio (uruchamiając pociągi w relacjach dłuższych, w tym Łódź Kaliska – Warszawa Wschodnia).

Wyniki przewozowe są „satysfakcjonujące”

– Nasze pociągi osiągają satysfakcjonujące wyniki – ocenia Joanna Osińska, rzecznik prasowy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Z naszych obserwacji wynika jednak, że przynajmniej w niektórych kursach liczba podróżnych jest jednocyfrowa. Przedstawicielka spółki wskazuje, że niebawem podjęte zostaną kolejne kroki mające zwiększać atrakcyjność oferty: w lutym utworzona zostanie dowozowa linia autobusowa łącząca przystanek Olechów-Wiadukt z zakładem BSH.

Nasza rozmówczyni zapewnia także, że spółka stara się jak najlepiej dopasować godziny kursów do potrzeb pracujących na każdą z trzech zmian. – Jednak szeroki zakres robót modernizacyjno-remontowych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe na węźle łódzkim niejednokrotnie to uniemożliwia – zaznacza.

Więcej pociągów pojedzie na drugiej z nowych tras

ŁKA jest zadowolona także z frekwencji na drugiej trasie, której obsługę rozpoczęła w grudniu zeszłego roku – z Kutna do Łowicza. Joanna Osińska zapowiada także, że wraz z czerwcową korektą rozkładu jazdy liczba kursów na odcinku Kutno – Łowicz ma zostać zwiększona. Spółka zapewni dojazd na pierwszą, drugą i trzecią zmianę pracowniczą do Kutna i do Łowicza, uruchomi także powiągi w godzinach szkolnych.

Dlaczego takiej oferty nie wprowadzono już w grudniu? – Nie było to możliwe ze względu na trwającą modernizację linii – stwierdza rzecznik ŁKA.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony