Partnerzy serwisu:

Łódź - Ozorków: Nocne przerwy w kursowaniu tramwajów

Roman Czubiński 05.05.2014

Łódź - Ozorków: Nocne przerwy w kursowaniu tramwajów
fot. RC
Od poniedziałku do soboty w tym tygodniu nie będzie nocnych kursów podmiejskiej linii 46. - Powodem będą prace torowe na odcinku Helenówek - Ozorków - wyjaśnia kierownik Działu Promocji i Pozyskiwania Funduszy MPK Łódź Agnieszka Hamankiewicz.
Ograniczenia mają obowiązywać od nocy z 5 na 6 do nocy z 9 na 10 maja bieżącego roku. Czasowemu zawieszeniu ulegną kursy wykonywane w godzinach 23.50 - 3.35. W sumie każdej doby z Placu Wolności nie odjadą trzy tramwaje (odjazdy z przystanku Nowomiejska - Północna o godz.: 0.32, 2.11 i 2.38). W celu ich zastąpienia przewoźnik uruchomi linię autobusową Z9 na trasie Plac Wolności - Ozorków (z powodu braku możliwości jazdy dokładnie wzdłuż torów autobusy będą jechały w Ozorkowie ul. Wyszyńskiego i Starzyńskiego, a następnie zawracały na skrzyżowaniu Konstytucji 3 Maja - Mielczarskiego).
Rozkład jazdy linii Z9 nie został jeszcze udostępniony na stronie MPK.

Nocne naprawy torowiska są konieczne, by utrzymać najdłuższą w Polsce podmiejską linię tramwajową w stanie przejezdności. Coraz gorszy stan infrastruktury powoduje wprowadzanie kolejnych ograniczeń prędkości. W dłuższej perspektywie ratunkiem dla linii może być tylko modernizacja lub remont kapitalny. Gminy Zgierz i Ozorków przy wsparciu Łodzi starają się o zdobycie na ten cel funduszy unijnych z okresu programowania 2014-2020.
PARTNER DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony