Partnerzy serwisu:

ŁKA unieważniło przetarg na 20 autobusów hybrydowych

Jakub Rösler 12.04.2022

ŁKA unieważniło przetarg na 20 autobusów hybrydowych
fot. WU
Łódzka Kolej Aglomeracyjna unieważniła przetarg na zakup 20 autobusów hybrydowych, których zakup miał być dofinansowany z Polskiego Ładu. Na ten moment nie wiemy, czy postępowanie będzie powtórzone.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna poszukiwała dostawcy 20 autobusów hybrydowych, które mogłyby uzupełnić siatkę przewoźnika i zapewnić integrację autobusowo-pociągową. Pojazdy miały zapewnić transport na przystanki kolejowe z miejscowości oddalonych od torów. Przewoźnik nie precyzował jednak gdzie dokładnie dojadą autobusy, a także kiedy to się stanie. Pojazdy miały pozostać własnością Województwa Łódzkiego, które pozyskało na ich zakup ponad 27 milionów złotych dofinansowania z programu inwestycji strategicznych, tzw. Polskiego Ładu.

W postępowaniu, w którym oferty otworzono na początku marca bieżącego roku, wpłynęła tylko jedna oferta. Złożył ją Solaris, a swoje produkty wycenił on na prawie 49 milionów złotych. Budżet ŁKA wynosił 32 miliony złotych, tak więc różnica była znaczna.

Przewoźnik postanowił więc unieważnić postępowanie z racji niemożności dołożenia środków finansowych i znalezienia brakujących funduszy. Na ten moment nie wiemy, czy postępowanie będzie ponowione, ani jakie zapisy obejmie ewentualny ponowny przetarg.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony